NHL LIGA

Veliki preokret Montreala

Piše: HinaObjavljeno: 17. studeni 2015. 11:45

Montreal Canadiensi su sinoć uspjeli nadoknaditi zaostatak od tri gola i na kraju nakon produžetka pobijediti Vancouver Canuckse sa 4-3.

David Desharnais je zabio četvrti pobjednički gol tri i pol minuite nakon početka produžetka, prekinuvši tako niz od dva poraza Canadiensa. Canucksima je ovo šesti poraz nakon produžetaka ove sezone.

Adam Cracknell i Jared McCann su zabili po gol za Vancouver u prvoj trećini, a Daniel Sedin je povećao na 3-0 u drugoj kada je Vancouver imao igrača više. Montreal odgovara pogocima Larsa Ellera i Maxa Paciorettyja koji zabijaju u razmaku od dvije minute u drugoj trećini i Canadiensi dolaze na 3-2. Tomas Fleischmann, koji je asisitirao Desharnaisu za pobjednički gol izjednačuje na 3-3 3:08 minute prije kraja regularnog dijela utakmice. Mike Condon je obranio 23 udarca prema vratima Montreala (14-3-2), dok je Jacob Markstrom upisao 32 obrane za Vancouver (7-6-6).

Istim rezultatom, također nakon produžetka, završila je utakmica između Ottwa Senatorsa i Detroit Red Wingsa, a slavili su Red Wingsi. Pobjednički gol zabio je Tomas Tatar. Strijelci u regularnom dijelu utakmice za Red Wingse bili su Dylan Larkin, Gustav Nyquist i Riley Sheahan. Golove za Ottawu zabili su Mike Hoffman, Chris Wideman i Bobby Ryan.

New York Islandersi su sa 5-2 slavili protiv Arizoa Coyotesa, a dva gola za pobjedu zabio je John Tavares. Osim njega među strijelce su se upisali i Frans Nielsen, Brock Nelson te Steve Bernier. Vratar Jaroslav Halak imao je 31 obranu za Islanderse koji su pobijedili u tri od zadnjih četiri utakmice. Kod Coyotesa su pogotke postigli Martin Hanzal i Mikkel Boedker, dok je vratar Anders Lindback imao 27 obrana u porazu.

Rezultati susreta američko-kanadske profesionalne lige u hokeju na ledu NHL igranih u ponedjeljak:

2. St. Louis 12 5 1 50 43 25

3. Minnesota 10 3 3 48 43 23