VOJKO BASIC Cropix
UVJERLJIV PORAZ

Jadran i matematički ispao iz kombinacija za plasman na završni turnir Lige prvaka

U 4. kolu četvrtfinalne skupine, u svom bazenu u Splitu, naš je prvak pao od Novog Beograda
Piše: Dean BauerObjavljeno: 24. travanj 2024. 21:04

JADRAN 10 NOVI BEOGRAD 15 (3:4, 4:5, 1:5, 2:1)

SPLIT Plivalište Poljud. Gledatelja 150. Suci: Kovacs-Csatlos (Mađarska) i Segurana (Španjolska).

JADRAN: Anić (4 obrane), Čagalj, Marinić Kragić 2 (1-1), Biljaka 1, Butić 1, Pejković 1, Radan, Harkov 1, Radović 1, Vrlić 1, Fatović 2, Dužević, Marcelić (3 obrane). TRENER: Jure Marelja.

NOVI BEOGRAD: Dobožanov (6 obrana), Radulović 2, Skoumpakis 2, Granados 1 (1-1), Ćuk 1 (1-1), D. Pijetlović, Drašović 1, Jakšić 4, Perković 1, Filipović, Lukć, Vlachopoulos 3, De Michelis. TRENER: Živko Gocić.

PETERCI: Jadran 1-1, Novi Beograd 2-2. OSOBNE POGREŠKE: Jadran 18, Novi Beograd 10. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Marinić Kragić (16), Čagalj (17). REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jadran 5-9 (55%), Novi Beograd 6-15 (40%).

Jadran je i matematički ispao iz svih kombinacija, onih majušnih koje su postojale, za plasman na završni turnir Lige prvaka na Malti, odnosno za osvajanje jedno od prva dva mjesta u skupini. Naime, i u 4. kolu četvrtfinalne skupine Lige prvaka, u svom bazenu u Splitu, naš je prvak pao od Novog Beograda, vrlo uvjerljivo.

Početak je bio obećavajući s vodstvom 2:0 nakon 4 minute, da bi već na početku 8. minute bio 4:2, ali za goste. Šanse Jadrana dodatno su potonule kada su sredinom utakmice ostali bez kapetana i prvog strijelca Marinića Kragića (zadnja minuta druge četvrtine), pa onda i bez braniča Čaglja (prva minuta treće dionice). U trećoj četvrtini je suparnik jadranaša u potpunosti zavladao bazenom, dobio taj dio igre čak 5:1, te smo od tada zapravo jedva iščekivali...

24. travanj 2024 21:04