Jerko Marinić-Kragić

NIKSA STIPANICEV Cropix
TAKO BLIZU

Hrvatski prvak propustio veliku priliku srušiti Crvenu zvezdu usred Beograda u Ligi prvaka

Vratar Mate Anić je uz 11 obrana postigao spektakularan gol, sigurno pogodak kola
Piše: Dean BauerObjavljeno: 31. listopad 2023. 21:25

CRVENA ZVEZDA - JADRAN 12:11 (3:2, 3:3, 3:3, 3:3)

BEOGRAD - Plivalište Milan Muškatirović. Suci: Colombo (Italija) i Koryzna (Poljska).

CRVENA ZVEZDA: Mišović (8 obrana), Bursać 1, Gajić, Marković 1, Subotić 1 (1-1), Vasić 2 (1-1), Gogov 2 (1-1), Basara 2, Vukičević, Seman 1, M. Radović 2 (1-1), Ivanović. TRENER: Aleksandar Filipović.

JADRAN: Anić 1 (11 obrana), Čagalj, Marinić Kragić 2 (1-1), Biljaka, Butić, Pejković, Bukić, Harkov 5 (2-2), Đ. Radović 1, Vrlić 1, Fatović 1, Dužević, Marcelić. TRENER: Jure Marelja.

PETERCI: C. zvezda 4-4, Jadran 3-3.

OSOBNE POGREŠKE: C. zvezda 13, Jadran 16. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Biljaka (26), Pejković (28).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: C. zvezda 4-12 (33%), Jadran 4-10 (40%).

Jadran nije iskoristio prvu "meč-loptu" koja se ukazivala u utorak navečer u Beogradu. Naime, da je naš prvak slavio protiv Crvene zvezde u 4. kolu skupine C Lige prvaka, jadranaši bi već sad osigurali prolazak skupine odnosno nastavak nadmetanja u elitnom klupskom vaterpolskom razredu.

Šteta, iako nije baš nepopravljivo stanje jer Splićani sada za prolazak skupine trebaju još samo jednu pobjedu iz dvije utakmice, protiv imenjaka iz Herceg Novog i Ferencvarosa, a obje će te utakmice igrati kod kuće. Pa ipak, jasno da ostaje žal. Posebno jer se nije iskoristio ludo dobar dan splitskog ljevaka, Konstantina Harkova koji je postigao čak 5 pogodaka i bio apsolutno nerješiva zagonetka za srpsku momčad. Da ne govorimo tek o vrataru Mati Aniću koji je uz 11 obrana postigao spektakularan gol, sigurno pogodak kola, ali konkurirat će i za gol cijele sezone Lige prvaka. Naime, Mate je početkom zadnje četvrtine postigao gol, podsjećamo pričamo o vrataru, ali preko cijelog bazena. Od gola do gola! Rijetko se to viđa u vaterpolu.

Crvena zvezda je pak postigla sada prvu pobjedu ove sezone u Ligi prvaka, ali i opravdala sve što smo pisali o toj momčadi kako uoči ove utakmice, tako i prije cijele sezone odnosno od kako su se pomalo iznenađujuće plasirali, i to nonšalantno, kroz kvalifikacije u Ligu prvaka. Sastav koji nema niti jednu planetarnu zvijezdu, ali kao momčad djeluju... pa, skoro pa perfektno.

Apsolutno uigrano i jako, jako čvrsto, dobro, samouvjereno. Beograđani imaju dva jaka, teška centra. Srbina Miloša Vukičevića i Slovaka Lukasa Semana. Taj je prije 12 godina igrao za dubrovački Jug, sada je u 37. godini, ali i dalje "kopa" na 2 metra. Jadranu ne odgovaraju odveć momčadi s jakim centrima i to se djelomice pokazalo u Beogradu.

Sama je utakmica bila vrlo izjednačena, iako valja dodati da je domaćin prvi poveo (2:0) i dugo održavao prednost. Sve do sredine druge četvrtine.Tek pred kraj te dionice je Jadran prvi put poveo (4:5 - Marinić Kragić). No, u manje od jedne minute je Crvena zvezda preokrenula opet u svoju korist (6:5). Kada je sredinom treće četvrtine hrvatski prvak poveo 8:6 (Harkov i Marinić Kragić, potonji iz peterca), držali smo da je to "onaj trenutak". Čas kada se "lomi" suparnik. Bili smo nažalost u krivu. U samo dvije minute Beograđani postižu tri uzastopna gola, te odlaze na 9:8 uoči zadnje četvrtine.

U toj dionici je slijedio opisani spektakl Mate Anića (9:9) i minute pune obrata. Od 10:9 za domaćina, do 11:10 za Jadran (Vrlić). Pa onda opet dva gola u nizu, ali nažalost u mrežu hrvatskog prvaka. Dvije i pol minute prije kraja je postavljen, ispostavilo se kasnije, konačan rezultat - 12:11.