David Mijić

DAMIR KRAJAC Cropix
A PALA JE I ZVEZDA

Potop u glavnom gradu Srbije: Zagrepčani pregazili i posramili Partizan usred Beograda

Osim što su postigli dvostruko više pogodaka od Beograđana, Žapci su ujedno "sakrili" loptu
Piše: Dean BauerObjavljeno: 27. ožujak 2024. 20:54

PARTIZAN - MLADOST 7:14 (4:4, 0:2, 0:5, 3:3)

OBRENOVAC - Plivalište TENT. Suci: Ivanovski i Đurašković (obojica iz Crne Gore). Opunomoćenik: Prvan (Hrvatska).

PARTIZAN: Fernandes (5 obrana), P. Jakšić, Dimitrijević 2, K. Bodiroga, V. Bodiroga 2, Tomić, Tomić, Božović, Drašković, N. Radulović, Jauković, Krstić 1, Gladović 1, Dimković (2 obrane), Cutajar 1. TRENER: Miloš Korolija.

MLADOST: Jurlina, Bučević 2, Obuljen, Solje 1, Gluhaić 2, J. Penava 2, Koprčina, Rakovac 2, Mijić 1, Bajić 1, Herceg 2, Jajčinović, Sunara (10 obrana), T. Bušić 1. TRENER: Damir Vincek.

OSOBNE POGREŠKE: Partizan 17, Mladost 12. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Tomić (24), Jajčinović (24), Radulović (30), Bajić (32) REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Partizan 2-12 (17%), Mladost 9-16 (56%).

Sjajan dan u Srbiji. Za hrvatski vaterpolo, dakako! U razmaku nekoliko minuta, dva su hrvatska kluba, slavila nad nekim od klubova perjanica tog sporta u susjedstvu. Malo nakon što su jugaši "uzeli" mjeru crveno-bijelima i ugasili Zvezdu usred Beograda, u Obrenovcu, što je predgrađe Beograda je Mladost "pregazila" Partizan.

Sudar klubova koji imaju svaki po 7 naslova prvaka Europe, sastava koji bi ranije odlučivali o prvaku Europe, sada su se "pohvatali" u 1. kolu turnira za ostanak u Premier ligi ili za poredak od 9. do 12. mjesta. Partizan je kvalitetom miljama iza Mladosti, te su Žapci to vrlo plastično i dokazali u vodu.

Osim što su Zagrepčani postigli dvostruko više pogodaka od Beograđana, Žapci su ujedno više od polovice utakmice "sakrili" loptu suparniku. Naime, više od 17 i pol minuta, od kraja prve pa do početka zadnje četvrtine, Partizan nije "primirisao" golu mladostaša. Za njih je mreža Zagrepčana bila jednostavno začarana. Istodobno su Žapci lagano "trpali". Uspjeli su smjestiti 7 lopti iza leđa suparničkog vratara za i više no uvjerljivu pobjedu koja ulijeva nadu da će Mladost ostati i sljedeće sezone u Premier ligi.

Zagrepčani će u četvrtak igrati protiv puno jačeg suparnika, momčadi Šapca.

Mornar nije uspio u Šapcu

ŠABAC 13 - MORNAR 9 (2:2, 4:3, 2:0, 5:4)

ŠABAC - Gradsko plivalište. Suci: Matijašević i Đurašković (obojica iz Crne Gore). Opunomoćenik: L. Vuletić (Hrvatska).

ŠABAC: Maraš, Novaković 2, Tomić, Kopcev, Krug 2, Babić, Stanić, Mačić 1, Dragović 3, Stojanović 2, Korać 3, Gavrilović (10 obrana), Toholj. TRENER: Nemanja Ličanin.

MORNAR: Kordić (9 obrana), Dragošević 1, Hrvatić 2, Stojanac, Omrčen 1, Uvodić, Bušelić 4 (2-2), Katunarić, Čumbelić, Ćurković, L. Penava, Gudurić 1, Đula, Dodoja. TRENER: Boris Pavlović.

PETERCI: Šabac -, Mornar 2-2. OSOBNE POGREŠKE: Šabac 12, Mornar 15. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Tomić (27), Stanić (30), Uvodić (32). ISKLJUČENJE S PRAVOM ZAMJENE: Dragošević (26). REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Šabac 6-15 (40%), Mornar 5-10 (50%).

Splićani nisu uspjeli u susretu 1. kola borbe za ostanak u Premier ligi (9.- 12. mjesta) ili istoj onoj u kojoj su još Mladost i Partizan. U Šapcu je istoimeni domaćin koji je inače i nešto bolja momčad od Partizana, iako je klub utemeljen tek 1990., bio bolji. Prvenstveno u drugom dijelu utakmice.

Do sredine druge četvrtine mornarevci su još imali, "držali" po jedan gol prednosti, da bi do poluvremena Šabac prešao u vodstvo. Onda, kada su jednom došli do prednosti, više je nisu ispuštali. U drugoj minuti četvrte četvrtine Šabac je vodio i 11:5, te time praktički zaključio utakmicu. U četvrtak će Mornar igrati u Obrenovcu protiv Partizana. (dba)

Sunčani u završnici dobili Šumadijce

SOLARIS 14 - RADNIČKI 13 (3:3, 5:4, 4:2, 2:4)

ŠIBENIK - Plivalište Crnica. Suci: Periš (Hrvatska) i Stanojević (Srbija). Opunomoćenik: Stefanović (Srbija).

SOLARIS: M. Šparada (16 obrana), Bralić, Brajković, R. Akrap 1, Jakovčević 1, Petković 3, D. Akrap 2, Pelicarić 3 (2-2), Vrdoljak 3 (1-1), Bulat, N. Burburan 1, T. Šparada, L. Štrkalj, Desnica. TRENER: Denis Seferović.

RADNIČKI: Virijević, Kojić, Stanojević, F. Janković 1 (1-1), Cvetanov, Gavrilović 1, Adeišvili 1, Dadvani 2, M. Janković 2 (1-1), Vičković 4 (1-1), Šulc 3, Pljevančić, Todorovski (5 obrana), Antić. TRENER: Uroš Stevanović.

PETERCI: Solaris 3-3, Radnički 3-3. OSOBNE POGREŠKE: Solaris 11, Radnički 11. ISKLJUČENJE S PRAVOM ZAMJENE: Bulat (31). REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Solaris 2-8 (25%), Radnički 2-8 (25%).

Golom Marina Vrdoljaka u završnici susreta, točnije minutu i pol prije kraja, Solaris je slavio u dramatičnoj završnici borbe za poredak od 6. do 8. mjesta, ali u drami kakva se baš i nije trebala dogoditi Šibenčanima. Naime, nakon sasvim izjednačene prve dvije četvrtine, Solaris je samo minutu i pol prije kraja treće četvrtine imao praktički riješenu utakmicu - 12:7. Domaćin je stao, gosti iz Šumadije krenuli i malo po malo "grickali" prednost Šibenčana, sve dok nisu poravnali (13:13) manje od dvije minute do kraja. (dba)

10. travanj 2024 09:39