Konstantin Harkov

NIKOLA VILIC Cropix
KVALIFIKACIJE EUROKUPA

Mladostaši furiozni protiv Španjolaca, doslovno svaki napad završio je pogotkom

U subotu se Mladost sastaje s grčkim Apollonom i to će biti utakmica za prvo mjesto
Piše: Dean BauerObjavljeno: 27. rujan 2024. 21:25

Mladost - Sant Andreu 21:9 (7:3, 4:2, 4:1, 6:3)

Zagreb, Plivalište uz Savu. Gledatelja... Suci: Ercse (Mađarska) i De Jong (Nizozemska).

MLADOST: Marcelić, Bašić 5, Jajčinović 1, Buljubašić 1, M. Vrlić 1, Biljaka 1, Bukić 3, Lazić 4, J. Bušić 1 (1-2), T. Bušić 1, Vukičević, Harkov 3 (1-1), Sunara (7 obrana). TRENER: Damir Vincek.

SANT ANDREU: Vilar (2 obrane), Navarro, Campos, Wulfhorst 1, Franch 1, Barba, Nunez 1, Cunillera 3, Herrero 1, Gracia 2, Bellio, Stojanović, Martin (2 obrane). TRENER: Juan Carlos Sanchon Cotanda.

Peterci: Mladost 2-3, Sant Andreu -. Osobne pogreške: Mladost 8, Sant Andreu 12. Igrač više: Mladost 8-10 (80%), Sant Andreu 3-8 (38%).

Mladostaši su igrali bez svojeg inače prvog centra Josipa Vrlića, ali ovog puta ne zato što su ga Zagrepčani zaboravili prijaviti za utakmicu, već ga je jednostavno trener Vincek odlučio malo odmarati. Uostalom, za susret protiv Katalonaca doista i nije trebalo forsirati baš svakog i pod svaku cijenu.

Nakon nepune prve četiri minute bilo je 4:0, odnosno doslovno svaki napad bi Zagrepčani okončali golom. Prvi pogodak gostiju ubilježen je s desnog krila, malo manje od dvije minute prije kraja prve dionice i to za 5:1. Sredinom druge četvrtine Mladost je već vodila 11:3.

U drugoj utakmici 2. kola zagrebačkog turnira, grčki Apollon Smyrna je s lakoćom pobijedio kotorski Cattaro 19:6. U subotu, u 3. kolu, Mladost se sastaje od 18.00 sati s grčkim Apollonom i to je po svemu sudeći zapravo utakmica za 1. mjesto na zagrebačkom turniru.

Poredak: Mladost 6 (2), Apollon Smyrna 3 (1), ENKA 3 (1), Sant Andreu 0 (2), Cattaro 0 (2).

27. rujan 2024 21:26