PASQUALE F. MESIANO/DEEPBLUEMEDIA/INSIDEFOTO Pasquale F. Mesiano/Deepbluemedia/Insidefoto
DVA TIJESNA POLUFINALA

Ferencvaros protiv Bijačevog Pro Recca za naslov u finalu vaterpolske Lige prvaka

Poznata su oba finalista vaterpolske Lige prvaka koje je na rasporedu u subotu u 20.30 u Beogradu
Piše: Dean BauerObjavljeno: 04. lipanj 2021. 21:57

Tamo će se sučeliti Pro Recco našeg Marka Bijača i branitelj naslova prvaka iz 2019., budimpeštanski Ferencvaros.

Talijanski Pro Recco je nakon 2018. ponovo u finalu Lige prvaka. Momčad iz Genove je u polufinalu pobijedila Barcelonetu 12:10 (2:4, 4:3, 4:1, 2:2). Nakon druge četvrtine je Barceloneta još imala minimalnu prednost (7:6), no sjajnim presingom u obrani uz raspucanog Mandića i sjajne centre Aicardija i Hallocka, Pro Recco se plasirao u završnicu.

Odlično je bilo drugo polufinale u kojem je Ferencvaros trenera Zsolta Varge furiozno krenuo, ali se Brescia našeg Mare Jokovića još bolje vratila i imala napad za izjednačenje. Završilo je za Ferencvaros 14:12 (4:0, 4:6, 3:5, 3:1). Utakmica krcata sjajnim potezima, "bombama" Denesa Varge i ubojitog ljevaka Martona Vamosa s jedne strane (4 gola), ali i našeg Jokovića i Grka Vlachopoulosa (po 3 gola) s druge strane.

Nakon velikog zaostatka u prvoj četvrtini, Brescia je uspjela poravnati 3 sekunde prije kraja treće dionice. Imala je Brescia i zadnji napad na utakmici, ali je vratnica spasila Mađare, odbijenu je loptu uhvatio Vamos i sa sredine bazena pogodio prazan gol.

19. travanj 2024 17:09