Getty
SP U ATLETICI

Tinejdžer iz Eritreje ispisao povijest: Postao najmlađi svjetski prvak u maratonu!

Tinejdžer Ghirmay Ghebreselassie osvojio je u subotu prvu zlatnu medalju za Eritreju na svjetskim atletskim prvenstvima, pobijedivši u maratonu s rezultatom od 2 sata, 12 minuta i 27 sekundi i tako postao najmlađi svjetski prvak u maratonu u povijesti.
Piše: HinaObjavljeno: 22. kolovoz 2015. 11:57

Devetnaestogodišnji Ghebreselassie odlučujuću prednost pred rivalima ostvario je u zadnjih šest kilometara maratonske utrke.

Drugi je sa zaostatkom od 40 sekundi u cilj na pekinškom stadionu "Ptičje gnijezdo" ušao Etiopljanin Yemane Tsegay, a treći je s više od minute zaostatka bio Solomon Mutai iz Ugande.

Pobjeda Ghebreselassiea donijela je Eritreji prvo zlato u povijesti na nekom atletskom svjetskom prvenstvu, dosad je jedino dugoprugaš Zersenay Tadesse osvojio srebro na 10.000 metara 2009. godine u Berlinu.

19. rujan 2024 21:09