NIKOLAY DOYCHINOV Afp
SJAJAN NASTUP

Fantastična završnica sezone za Zubčića! Osvojio drugo mjesto u Lenzerheideu, veliki trijumf Pinturaulta

Alexis Pinturault pobjednik je veleslaloma u Lenzerheideu, čime je osvojio dva Kristalna globusa
Piše: SN, HinaObjavljeno: 20. ožujak 2021. 08:04

Hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo je u zadnjem veleslalom sezone kojeg su skijaši vozili u subotu za Svjetski kup u Lenzerheideu drugo mjesto, dok su pobjeda i Mali kristalni globus pripali Francuzu Alexisu Pintauraultu.

Pintaurault, koji je bio najbrži i nakon prve vožnje, pobjedu je osigurao s vremenom 2:15.75, a Zubčić je bio drugi sa dvadeset stotinki slabijim vremenom (1:15.95). Treći je Francuz Mathieu Faivre sa 21 stotinkom zaostatka.

Mali kristalni globus u veleslalomu tako je pripao Pintauraultu koji u poretku veleslalomaša ima 700 bodova, drugi je Švicarac Marco Odermatt, danas 11., sa 649 bodova, dok je Zubčić na trećem mjestu u poretku veleslalomaša sa 606 bodova.

U ukupnom poretku skijaša Pintaurault je osigurao prvo mjesto i Veliki kristalni globus sa 1200 boodva. Drugi je Odermatt sa 1093 boda, a treći je Marco Schwarz sa 774 boda. Zubčić je u ukupnom poretki skijaša peti sa 744 boda.

Zubčić je ovako i drugu sezonu završio na trećem mjestu u poretku veleslalomaša. Ove je sezone šest puta bio na pobjedničkom postolju u veleslalomskim utrkama, a dvaput je pobijedio - u talijanskoj Santa Caterini i bugarskom Banskom.

Sutra skijaši u Lenzerheideu voze slalom.

PRIJENOS UŽIVO

12.34 - Kraj utrke. Pinturault je pobijedio s vremenom 2:15.75, a drugopalsirani Zubčić je zaostao 20 stotinki. Treći je Francuz Faivre sa 21 stotinkom zaostatka. Francuz Pinturault je ovim rezultatom na svoj 30. rođendan osigurao kako Mali globus za ukupnog pobjednika veleslaloma, tako i Veliki globus namijenjen ukupnom pobjedniku Svjetskog kupa.

12.32 - Zubčić je osigurao najmanje drugo mjesto. Brennsteiner je završio treći sa 26 stotinki zaostatka. Sada je ostao još samo Pinturault.

12.30 - Zubčić je sjajno odvezao drugu vožnju i izbija na vrh. Ima stotinku prednosti ispred drugoplasiranog Faivrea. Dakle osigurao je postolje.

12.29 - Luca De Aliprandini na drugom je mjestu sa 43 stotinke zaostatka. Sada je na redu Zubčić.

12.28 - Na vrhu su sada dvojica Francuza. Iza Faivrea se ugurao Thibaut Favrot sa zaostatkom od 58 stotinki.

12.25 - Petorica najboljih iz prve vožnje su na redu.

12.22 - Francuz Mathieu Faivre sjajnom vožnjom izbija na čelo. Ima 79 stotinki prednosti ispred drugoplasiranog Caviezela.

12.19 - Švicarac Gino Caviezel trenutno je vodeći s vremenom 2:16.75. Ima 7 stotinki prednosti ispred Krostoffersena i 9 stotinki ispred Nestvold-Haugena.

12.15 - Marco Odermatt, vodeći u poretku veleslalomaša, zaostao je za liderom Kristoffersenom 21 stotinku i trenutno je treći. Sada je postalo jasno da Zubčić i matematički ne može prstići Odermatta u bori za Mali globus jer Švicarac neće biti rangiran niže od 15. mjesta. Dakako, Zubčić ima priliku sjajnim rezultatom zaključiti sezonu.

12.12 - Schwarzovo je vodstvo bilo kratkoga vijeka. Trenutno je vodeći Norvežanin Kristoffersen sa vremenom 2:16.82. Drugi je Nijemac Luitz sa 18 stotinki zaostatka.

12.09 - Imamo novog vodećeg u utrci, to je Austrijanac Marco Schwarz koji ima svega jednu stotinku bolje vrijeme od Borsottija. Treći je Zampa (+1.40).

12.06 - Uvjerljivo najbolji nastup druge vožnje za Talijana Giovannija Borsottija. On ima sekundu i 39 stotinki bolje vrijeme od Zampe.

12.05 - Nakon nastupa trojice skijaša u drugoj vožnji vodeći je Adam Zampa koji usprkos velikoj pogrešci ima 24 stotinke bolje vrijeme od Manuela Fellera.

12.02 - Prvi je drugu vožnju odradio Austrijanac Feurstein i ostvario vrijeme 2:19.28.

12.00 - Krenula je druga vožnja i rasplet u Lenzerheideu. Čini se kako je drugi lauf postavljen puno zatvorenije, što bi trebalo više odgovarati hrvatskom najboljem skijašu.

11.30 - Pola sata je ostalo do početka druge vožnje u Lenzerheideu. Zubčić nakon prve vožnje zauzima sjajno treće mjesto i teoretski je i dalje u igri za Mali globus. Da bi ga osvojio treba mu pobjeda, Pinturaultov kiks i plasman lošiji od 10. mjesta te Odermattov plasman niže od 15. mjesta. U teoriji su šanse male, ali i dalje postoje.

29. rujan 2024 00:58