SNJEŽNA KRALJICA

Shiffrin pobijedila s rekordnom prednošću i obranila naslov na Sljemenu!

Od Hrvatica jedino je Saša Tršinski završila utrku, sa sedam sekundi zaostatka i plasirana je iza 40. mjesta. Leona Popović, Iva Mišak i Matilda Šola nisu završile utrku
Piše: HinaObjavljeno: 03. siječanj 2015. 20:39

Američka skijašica Mikaela Shiffrin pobijedila je u nedjelju na jubilarnom 10. izdanju "Snježne kraljice", slalomu Svjetskog kupa na zagrebačkom Sljemenu, koji je pratilo oko 8.000 gledatelja. Shiffrin je slavila i na prethodnom izdanju "Snježne kraljice", 2013. godine, a ovo joj je 12. pobjeda u Svjetskom kupu, a 11. u slalomu.

Na drugom mjestu je završila Austrijanka Kathrin Zettel (+1.68), a treća je bila Norvežanka Nina Loeseth (+2.79). Vodeća skijašica u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa Slovenka Tina Maze osvojila je peto mjesto (+3.50).

Hrvatska je imala četiri predstavnice, ali niti jedna nije izborila drugu vožnju. Jedino je 18-godišnja Saša Tršinski, koja je imala startni broj 65, uspjela završiti prvu utrku, zauzevši 41. mjesto (+7.04), što nije bilo dovoljno za plasman u drugu vožnju u koju ide 30 najboljih.

Leona Popović sa startnim brojem 51, Iva Mišak koja je startala 59. i Matilda Šola koja je bila 67. na startu, nisu uspjele završiti prvu vožnju.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Tina Maze sa 777 bodova, a slijedi ju Mikaela Shiffrin sa 545 bodova. Treća je Austrijanka Anna Fenniger sa 487, a četvrta njena sunarodnjakinja Kathrin Zettel sa 418 bodova.

Kraj utrke

Najvećom razlikom u povijesti sljemenskih utrka, sa sekundom i 68 stotinki prednosti Mikaela Shiffrin je obranila naslov Snježne kraljice!

Katrin Zettel fantastičnom vožnjom prelazi u vodstvo sa sekundom i 11 stotinki prednosti!

Loesth je preuzela vodstvo sa 45 stotinki prednosti - mladoj Norvežanki ovo bi moglo biti prvo postolje na karijeri!

Tina Maze završila je vožnju na drugom mjestu, još su četiri skijašice na redu.

Hansdotter preuzima vodeće mjesto sa 75 stotinki prednosti!

Deveta nakon prve vožnje Costazza bila je blizu preuzimanja vodstva na pola vožnje, ali ipak završava na trećem mjestu prije osam najboljih iz prve vožnje.

Uoči nastupa najboljih 10 Mielzynski još uvijek vodi!

Trenutno je u vodstvu Kanađanka Erin Mielzynski sa najboljim vremenom prve vožnje (1:00,75), ukupno 2:00,68.

Lena Dürr otvorila je drugu vožnju u vremenu 2:04,72.

Druga vožnja počinje u 12:45.

Prva vožnja:

Jedino je Saša Trinski završila prvu vošnu od naših predstavnica, ali sa sedam sekundi zaostatka...

Ni druga naša uzdanica, Iva Mišak, nije završila utrku.

Prva hrvatska predstavnica Leona Popović nije uspjela završti prvu vožnju.

Nakon 15 natjecateljica u vodstvu je Shiffrin sa 15 stotinki prednosti ispred Zettel, a na trećem mjestu je Strachova sa jednom sekundom i tri stotinke zaostatka za vodećom Amerikankom.

Braniteljica naslova Mikaela Shiffrin je u cilj ušla kao prva i to s ogromnih 80 stotinki prednosti.

Kathrin Zettel preuzima vodstvo s 23 stotinke prednosti!

Strachova je sjano odvozila te završila na prvom mjestu sa 72 stotinke ispred Maze!

Nicole Hosp nije završila utrku, pala je pri vrhu staze.

Maria Pietilae-Holmner također je dobro odskijala, uz samo tri stotinke zaostatka za Maze...

Tina Maze završila je prvu slalomsku vožnju bez većih grešaka, vrijeme 58:63

Tina Maze otvara jubilarno deseto izdanje Snježne kraljice...

22. rujan 2024 15:37