Ante Čizmić / Cropix
SP U RUKOMETU

Žestoka bitka, a na kraju svakome po bod - Balić i Duvnjak promašili pobjedu!

U četvrtoj utakmici Svjetskog prvenstva Hrvatska je remizirala sa Srbijom 24-24. Hrvatska je u finišu uspjela stići prednost Srbije, a imala je i dva napada za pobjedu
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 19. siječanj 2011. 15:54

Hrvatska rukometna reprezentacija remizirala je sa Srbijom 24-24 u Malmöu u utakmici 4. kola skupine C Svjetskog prvenstva u Švedskoj. Nakon triju pobjeda (Rumunjska, Alžir i Australija) Hrvatska je tako po prvi put propustila upisati maksimalna dva boda. Od početka do kraja izabranici Slavka Goluže nisu prezentirali rukomet na kakav smo od njih navikli, a iako su imali šut za pobjedu u zadnjim trenucima susreta, udarac Ivana Balića nije pronašao put do mreže.

Na poluvremenu su Srbi imali prednost 13-12, a Hrvatska je u tom periodu radila puno tehničkih pogrešaka. Na početku nastavka činilo se da je Hrvatska uhvatila pravi ritam, pa je tako u nekoliko navrata imala dva gola viška (16-14, 18-16), no u samu završnicu ušli smo sa zaostatkom. Tako je u 51. minuti Srbija imala vodstvo 23-21, a nešto kasnije i 24-22. Ipak, uspjeli su se "kauboji" vratiti i izjednačiti na 24-24 golovima Vedrana Zrnića i Marka Kopljara, a Domagoj Duvnjak je u napadu u 59. minuti propustio realizirati zicer (iz kontre je pogodio stativu, op.a.). Hrvatska je također imala i posljednji napad na susretu pri izjednačenom rezultatu, ali je udarac Ivana Balića zaustavio srpski vratar Stanić.

Igračem utakmice na kraju je proglašen Igor Vori, najbolji strijelac s osam postignutih golova. Kod Hrvatske su se još istaknuli i Vedran Zrnić sa sedam i Ivano Balić s četiri gola. Kod Srba je najefikasniji bio Ivan Nikčević sa sedam golova, dok je Marko Vujin našu mrežu zatresao pet puta.

Sljedeći protivnici Hrvatskoj su Danci, a utakmica je na rasporedu u četvrtak u 20.15h.

Svjetsko prvenstvo rukometaša, 4. kolo:

skupina C

Hrvatska – Srbija 24-24 (12-13)

Danska – Alžir (20.15h)

Australija – Rumunjska (20.30h)

Redoslijed: 1. Hrvatska 7, 2. Danska 6 (-1), 3. Srbija 5, 4, Alžir 2 (-1), 5. Rumunjska 0 (-1), 6. Australija 0 (-1)

HRVATSKA - SRBIJA 24-24

U zadnjem napadu Balićev nerezonski udarac obranio je Stanić. Utakmica je gotova!

Duvnjak je promašio nemoguće, sam je bio u kontri i pogodio stativu!

Kopljar je izjednačio.

Zrnić vraća nadu.

Rnić torpedira Šegu.

Vorijev osmi gol drži nas na priključku.

Rnić podiže prednost Srbije, a do kraja je samo deset minuta...

Prodanović za novo vodstvo Srbije.

Vori je izjednačio iz solo akcije.

Nikčević vraća prednost na stranu Srbije.

Ilić je iz sedmerca vratio na 20-20

Napokon lopta na krilo i gol Zrnića.

Rnić vraća Srbiju u egal.

Vujin na počinje raditi velike probleme.

Vori je kao u vatrepolu prije loptu jednom rukom i zatresao mrežu.

Drugi gol Vujina zaredom.

Nova bomba Balića za 18-16!

Zrnić iz kontre opet vraća na dva razlike, ali nekoliko sekundi poslije Vujin je smanjio prednost.

Nikčević je pogodio iz nemoguće pozicije.

Vrhunska Balićeva asistencija za Vorija, prvi put jedna momčad vodi sa +2.

Zrnić je strijelac iz sedmerca, Hrvatska opet vodi.

Balić je prošao kroz sredinu i izjednačio.

Lijep gol Ilića za novo vodstvo Srbije.

Zrnić je iz sedmerca postigao prvi gol u drugom poluvremenu.

Prodanović je iskoristio pogrešku Duvnjaka i osigurao Srbiji vodstvo na poluvremenu.

Ali dobra je stvar što se i Lacković raspucao.

Nije dobro, Vujin se raspucao...

Napokon je Lacković probio Stanića.

Vujin je strijelac, Alilović je trebao bolje reagirati.

Probudio se Štrlek, postigao je prvi gol...

Ponovno Ničević, Srbija vodi...

Sjajna Balićeva asistencija za Vorija - 9-9!

Nikčević četvrtim golom dovodi Srbiju u vodstvo.

Zrnić iz sedmerca pogađa za izjednačenje.

Dva gola zaredom za Ilića.

Vori je s crte nekako uspio ugurati loptu u mrežu.

Nikčević na lijevom krilu najviše nas muči, strijelac je već trećeg pogotka.

Kakva bomba Balića za 6-5!

Alilović brani sedmerac.

Balićev prvi gol na utakmici.

Bojinović je izjednačio, a Šešum doveo Srbiju u vodstvo.

Kopljar je strijelac sa devet metara.

Bojinović je izjednačio.

Drugi gol Vorija za prvu prednost Hrvatske.

Drugi gol Nikčevića, a napad poslije Zrnić izjednačava.

Vori je izjednačio iz kontre.

Nikčeviće je strijelac za Srbiju, a na drugoj strani Zrnić je promašio sedmerac.

Iako je prije utakmice vladala prijateljska atmosfera, tijekom intonacija obje himne, zvižduci su odjekivali dvoranom.

23. rujan 2024 00:08