TOMISLAV KRISTO/CROPIX Cropix
UZBUDLJIVIJE NE MOŽE

Zagrebaši preokretom u zadnjim minutama srušili bivšeg prvaka Europe i uzeli poziciju iz snova!

PPD Zagreb je došao do druge pobjede u posljednje tri utakmice i zasjeo na 6. mjesto
Piše: Dražen Pinević/SNObjavljeno: 08. prosinac 2021. 22:51

Rukometaši PPD Zagreba pobijedili su skopski Vardar 1961 sa 23:22 (14:12) čime se probio na šesto mjesto ljestvice skupine A Lige prvaka, posljednje koje donosi plasman u nokaut fazu natjecanja.

Sjajna utakmica i velika pobjeda za mjesto iz snova s početka sezone. Od prve do posljednje minute rat. Zagreb je na kraju stigao -3 i zasluženo svladao Vardar. Veliki obračun dva velika rivala u 10. kolu Lige prvaka i to iznimno važan za bodove koji možda život znače, jer Vardar je u Zagreb došao s 5, a Zagreb je stigao do 4.

Nekako su greške diktirale ritam, iako se treba reći da su obrane bile bolji dijelovi momčadi. Nije bilo kod Zagreba Csabe Leimetera jer ne bi bilo realno nakon loma prsta, ali ulazak Davida Mandića "zabetonirao" je i onako jako dobru obranu. Zagreb je počeo agresivno, Srna je krenuo naprijed, iza njega Musa, Gojun na klupi i bilo je jasno da će Obrvan imati dosta aduta da tu obranu popravlja tijekom susreta. Nije startao ni Hrstić koji se u posljednje vrijeme podigao u formi, tako da je i on bio adut s kojim je Zagreb raspolagao.

Vardar se postavio vrlo tvrdo, vodio dvaput po dva razlike i u tim se trenucima činilo da će Vujovićeva momčad lako izaći na kraj sa Zagrebom. Dibirov je krao lopte, jurili su u kontre, izgledali jako opasno. No, Vujović s braćom Nyokas nije imao igrače za ovu utakmicu, a tvrda obrana Zagreba u kojoj je kasnije završio i Gojun jako je potrošila za igru raspoložene Kuduza i Moralesa.

Zagreb je bio na -2, završio je poluvrijeme na plus 2, s tim da je Čupić imao kontru za +3, ali su mu litavski suci smislili probijanje. Najbolje za vidjeti u igri Zagreba bila je borbenost, a treba svakako reći da je na golu vrlo dobar bio Dino Slavić, koji je dobar nastup začinio i golom na prazna vrata Vardara. Jako dobar rukomet smo gledali u Vrelima, iako je taj nesretni termin nogometne Lige prvaka pokvario barem malo. A usprkos +2 svima je bilo jasno da je to tek prvo poluvrijeme.

Zagreb je u nastavak ušao u istom stilu kao na startu, dok je na gol Vardara ušao iskusni Borko Ristovski. I polako je Vardar jakom obranom čekao greške Zagreba da bi s dva gola Tota sredinom nastavka ponovo vodio dva gola razlike. Obrvan je tražio time out, pokušao zaustaviti pad, ali je Borko Ristovski nakon što je skinuo Čupića skinuo i Ćavara, pa je Zagreb bio u još većim problemima. Tek sredinom nastavka s klupe su ustali Gojun i Hrstić koji su u prvom dijelu bili iznimno važni za preokret.

S minus 2 Zagreb se našao pred velikim izazovom u finišu utakmice. U tom trenutku baš ništa im nije polazilo od ruke, no Vardarove greške držale su priliku za stizanje. Podigao je Vujović u drugom dijelu i Walczaka, koji je djelovao iznimno čvrsto uz Tota. Digao se Vardar na +3 u 52. minuti i Obrvan je morao uzeti posljednji time out. No, nije djelovalo dobro. Cijelo vrijeme Zagreb je pokušavao od starta sa Šipićem na crti, no treba reći da iz toga nije dobio ništa, jer je Vujović dobro znao kako izaći na kraj sa Šipićem.

No, Zagreb je ove sezone poznat po tome da se nikad ne predaje. Isključenje Tota ih je pokrenulo, došli su na 21:21 na početku 56. minute. I onda rat. Ispada Toto zbog tri isključenja, Obranović se teže ozljeđuje, Vardar igra bez golmana, Gadža fula, Slavić brani i Zagreb dobiva šansu za vodstvo koje zabija Srna. Pa opet Slavić i brani i Zagreb je pred pobjedom, Srna otima loptu Taleskom... Uzbudljivije nije moglo biti. Šipiću ne sude očiti penal i Vardar ima 13 sekundi za egal. Ali Mandić se baca na glavu i Zagreb pobjeđuje. Sjajno!