MI RUKOMET

Rukometaši startali pobjedom

Piše: HinaObjavljeno: 24. lipanj 2013. 22:15

Hrvatski rukometaši otvorili su nastup u B skupini Mediteranskih igara pobjedom protiv Tunisa 32:26 (14:15).

Nakon slabijeg otvaranja utakmice, u kojem su Tunižani uz već uobičajenu grubu igru bili u stalnom vodstvu, nastavak utakmice donio je bitno bolju igru naših igrača. Obrana se posložila, napad je proradio i Hrvatska je drugo poluvrijeme dobila sa 18:11.

Najefikasniji igrači u našim redovima bili su Jerko Matulić sa osam, Marino Marić sa sedam, te Igor Karačić i Ivan Slišković sa po šest golova. U suparničkim redovima najbolji su bili Amine Bannour, Mosbah Sanai, te Selim Hedoui sa po pet golova.

"Prvi dio utakmice odigrali smo nešto mekše, što su Tunižani iskoristili. No, u nastavku se sve posložilo. Dečki su posebno doboro odigrali zadnjih 20 minuta utakmice," kazao je trener u reprezentaciji Zdenko Zorko.

Odabranike izbornika je Slavka Goluže u utorak očekuje dvoboj 2. kola protiv Slovenije.

23. rujan 2024 17:25