Mlade hrvatske rukometašice

MARIUS IONESCU, MIHAI NIțOIU
NIJE KRENULO DOBRO

Katastrofalan poraz Hrvatske na startu juniorskog Eura: Šveđanke nas ostavile na -18

Mlade rukometašice nisu dobro izgledale, napose u drugom poluvremenu teške utakmice
Piše: Dražen PinevićObjavljeno: 06. srpanj 2023. 15:28

HRVATSKA - ŠVEDSKA 16:34 (10:15)

PITESTI Arena. Gledatelja 250. Suci: Kull i Tint (Estonija)

HRVATSKA: Galinec, Zetović, Novosel; Marić, Lujić 1, Zrilić 2, Balaško 2, Kosovac 5 (3), Pleša, Gavrilović 1, Oršulić, Gudek 2, Perić 2, Gustin, Vrdoljak, Zovko 1. Izbornik Nenad Smiljanec.

ŠVEDSKA: Bergfeldt, Johansson, Wall Bakken; Huselius 3, Hopstadius 2, Smedberg 5, Landberg 4, Hammarstrom, Mihailović 5 (1), Leo 1, Granat 2, Kyllberg 2, Moller, Wigforst 5, Wallin 4, Hovenklint 1. Izbornik Jesper Ostlund

SEDMERCI: Hrvatska 5 (4), Švedska 4 (2)

ISKLJUČENJA: Hrvatska 12 minuta (Balaško 2+2+2, Lujić, Gudek, Perić), Švedska 6 minuta (Mihailović, Leo, Granat)

Hrvatske mlade rukometašice doživjele su katastrofalan poraz od Švedske od čak 18 golova razlike na staru Eura u Rumunjskoj. Sama ta činjenica govori kako smo izgledali.

Švedska obrana bila je preveliki zadatak za našu vanjsku liniju. Ispočetka, kako to inače biva, kako tako, a nakon uvodnih 15 minuta nikako nismo uspjeli probiti prednju liniju švedskih 5-1. Nije bilo širine, jedan na jedan nismo imali šanse i Švedska je do poluvremena podigla prednost na pet golova razlike. Nismo dobro izgledali. Ni napad, ni naša 5-1 obrana koja je lako pucala na široka švedska dodavanja.

Razbila nas je Švedska odmah u startu nastavka, a u 45. minuti došla do +10 (23:13) i iskreno rečeno to nije izgledalo dobro. Nema detalja kojim bismo se mogli pohvaliti. Švedska je puno jača i bilo je samo pitanje na koliko će se razlike protiv nas zaustaviti. Stalo je na -18, poražavajuće.

U drugom susretu prvog dana u našoj skupini Švicarska je svladala Nizozemsku 32:27. Danas u 12.00 sati igramo drugi susret u skupini protiv Nizozemske.

29. travanj 2024 15:10