UROS HOCEVAR/KOLEKTIFF
A SAD PO ZLATO

Hrvatska rapsodija na Igrama: Srbija je deklasirana, dobili smo povijesnu priliku nakon 25 godina!

Srpkinje su bile favoritkinje na turniru, no sjajna Hrvatska razbila ju je s 11 pogodaka razlike.
Piše: Dražen PinevićObjavljeno: 04. srpanj 2022. 18:23

HRVATSKA - SRBIJA 31:20 (16:12)

ORAN - Olimpijski kompleks. Gledatelja 2000. Sutkinje: Vania i Marta Sa (Portugal).

HRVATSKA: Bešen, Tucaković; Šenvald 2, Posavec 1, Japundža 1, Pavlović 9 (1), Petika 3, Jarak 7, Šimara, Malec, Barišić 8, Vojnović Guskić 1, Bebek, Tupek. IZBORNIK: Nenad Šoštarić.

SRBIJA: Simić, Đurašinović; Radević, Četković, Vukajlović 8, Jovanović, Nuković 2, Jovović 3 (1), Mijailović, Obrenović, Inđić, Šukur, Bogunović 3, Veličković, Tabak 4, Bojičić. IZBORNIK: Uroš Bregar.

SEDMERCI: Hrvatska 2 (1), Srbija 3 (1). ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta (Pavlović 2+2, Barišić 2), Srbija 4 minute (Jovanović 2+2).

Hrvatske rukometašice u finalu su mediteranskog turnira u Oranu. U polufinalu je to bila rapsodija, Srbija, koja je slovila kao favorit na turniru, razbijena je sa čak 11 golova razlike.

Dobro smo otvorili utakmicu, Tena Petika je zabila za 2:0 što nam je dalo sigurnost. Onda je veliki dio prvog poluvremena Srbija bježala za gol, ali u 15. minuti opet je vodila Hrvatska. Katarina Pavlović nas je digla na +3 u 20. minuti do 28. otišli na +5, što je izgledalo odlično. Drugi dio još bolje, došli smo do 23:15 za samo 10 minuta i Srbija je bila na koljenima. Naša obrana djelovala je sjajno i čuvali smo visoku prednost za mirnu završnicu. A onda smo istu do kraja još podebljali u sudaru u kojem je briljirala naša obrana, u kojem smo zabijali lake golove i naravno teške kada je trebalo.

To je treće finale rukometašica, jedno dosad smo dobili 1993. (Francuska), jedno izgubili 1997. (također Francuska) i eto vraćamo se u njega nakon 25 godina...

U drugom polufinalu Španjolska je teškom mukom svladala Portugal 28:26. Carmen Campos je zabila 10 za pobjednice, Minciiuna šest za Portugalke.

Finale se igra u srijedu u 15 sati, prije toga će za broncu igrati Srbija – Portugal.

18. travanj 2024 07:40