PERFEKTNA PREDSTAVA

Hrvatska ima strašnog igrača koji ni ne zna koliko je dobar! Adutu s krila je svejedno, sve ‘sprema u džep‘

Povijesni rezultat znači da je svaki reprezentativac zaslužio maksimalnu ocjenu
Piše: Dražen PinevićObjavljeno: 13. siječanj 2024. 09:07

Hrvatska rukometna reprezentacija pružila je perfektnu partiju u prvoj utakmici Europskog prvenstva u Njemačkoj. Povijesnih 39:29 podsjetilo je na najljepše dane hrvatskog rukometa, a evo kako smo ocijenili naše predstavnike.

HRVATSKA

Mandić 5

Tri obrane u drugom dijelu, dvije nemoguće, a bilo nam je važno samo da krene nakon što ga je u Poreču mučila zadnja loža.

Ivić 5

Od trećeg vratara u startu, postao je prvi i obranio jako dobro prvo poluvrijeme. S pravim vratarima uvijek je lako.

Mihić 5

Makar nije ulazio.

Duvnjak 5

Malo minuta, pametnih minuta kada je trebalo pomoći Martinoviću u obrani i držati Španjolce na pristojnoj distanci.

Šoštarić 5

Osam komada, tri od tri penali. Osam od osam ukupno. Bravo. Sjajna utakmica. I obrambeno i napadački.

Karačić 5

Uđe mjesto Cindrića,a mi i dalje letimo. Dva teška gola je zabio Hernandezu i nijednom nije izgubio kontrolu,

Načinović 5

Novi dokaz da imamo strašnog pivota koji još ne zna koliko je dobar. 4 od 4 je pucao, igrao sjajnu obranu sa Srnom. Za mladog igrača – vrhunski.

Mamić 5

Makar je igrao malo…

Cindrić 5

Prvi kontrolor naše igre, dva od dva, sjajne asistencije Načinoviću protiv španjolske obrane s kojom nikad nije lako.

Lučin 5

To nas je jako zanimalo nakon što nije igrao u Poreču. Prije dvije godine je bio otkriće, sada znamo da svašta može.

Martinović 5

Neuhvatljiv, deset pokušaja, osam golova. Ostajao je u obrani i taj segment što nam je jako važno odradio je dobro. Za napad smo znali.

Šipić 5

Makar malo minuta

Glavaš 5

Uđe kad treba za Šoštarića i nastavi kako je njegov prethodnik i s penala i s krila.

Srna 5

Briljantan početak, teška utakmica koju je odigrao na način kako cijele ove sezone igra Ligu prvaka u dresu Zagreba. Nositelj naše igre iz prvog reda.

Klarica 5

Savršeno, tri minute – tri gola. Šta bi bilo da je igrao deset.

Jelinić 5

Njemu je svejedno, je li Maqueda, Dušebajev ili Garciandia, sve ih je spremio u mali džep i još zabio dva od dva. Bravo.

Izbornik Goran Perkovac 5

Sjećamo se razgovara s njim iz travnja, to nam je pričao i vidio je taj tim. I uspio ga je dočekati na savršen način.

ŠPANJOLSKA

Perez de Vargas 2, Hernandez 2; Pecina 2, Maqueda 2, Angel Fernandez 2, A. Dušebajev 2, Figueras 2, Garciandia 3, Serdio 2, Canellas 3, Casado 2, Abello 3, Terafetta 2, Migallon 2, D. Dušebajev 2, Odriozola 2.

Izbornik Jordi Ribera 2

Suci

Horaček i Novotny (Češka) 5

Ključni trenutak

Početak je odredio sve! Ključan je bio početak utakmice. Odmah se vidjelo da je Hrvatska obrambeno gusta, da Španjolska ima problem sa našom obranom i sama činjenica da je Ribera zvao time out u prvih 15 minuta govori sve o tome kako smo izgledali na startu kada smo napravili razliku i nismo je ispuštali do kraja, nego je samo povećavali. Dobiti Španjolsku 10 razlike na velikom natjecanju dosad je bilo nemoguće, a eto dogodilo se.

02. svibanj 2024 07:17