DAMIR KRAJAC Cropix
LIGA PRVAKA

Velika pobjeda Zagrebaša! Hrvatski prvak u Areni srušio moćni Veszprem, vodeću momčad skupine

PPD Zagreb sada ima pet osvojenih bodova te se nalazi na sedmom mjestu
Piše: HinaObjavljeno: 30. studeni 2022. 22:42

Rukometaši PPD Zagreba u susretu su 8. kola skupine A Lige prvaka u zagrebačkoj Areni svladali mađarski Veszprem sa 29-26 (12-14).

Tjedan dana nakon što su u neizvjesnoj utakmici izgubili u Veszpremu, igrači hrvatskog prvaka pokazali su kako to nije bilo slučajno te su protiv vrlo jakog suparnika upisali svoju drugu ovosezonsku pobjedu u Ligi prvaka.

Sredinom drugog poluvremena bilo je 21-19 za Veszprem, ali uslijedila je sjajna serija 8-1 "zagrebaša" kojom su pet minuta prije kraja stigli do nedostižnih 27-22 u svoju korist.

Sjajan je na vratima bio Dino Slavić, dok su se za pogotke pobrinuli Karpo Sirotić sa šest te Luka Lovre Klarica, Zvonimir Srna i Stefan Dodić sa po četiri pogotka. Kod Veszprema su po sedam golova postigli Yahia Fathy i Andreas Nilsson.

PPD Zagreb sada ima pet osvojenih bodova te se nalazi na sedmom mjestu, dok je Veszprem vodeći sa 13 bodova.

Za osam dana PPD Zagreb će gostovati kod Binama u Bukureštu.

19. travanj 2024 01:12