PPD Zagreb nije uspio do pobjede protiv Vardara

TOMISLAV KRISTO/CROPIX Cropix
LIGA PRVAKA

PPD Zagreb bio nadomak senzacije u Skopju, hrvatski prvak propustio veliku priliku za prolazak dalje

U posljednjem napadu utakmice Zagreb je mogao stići do remija koji bi ga odveo u nokaut-fazu.
Piše: Dražen PinevićObjavljeno: 23. veljača 2022. 22:45

VARDAR - PPD ZAGREB 20:19 (11:9)

SKOPLJE SD Jane Sandanski. Gledatelja 3.000. Suci: Horaček i Novotny (Češka)

VARDAR: Tomovski (3), Ristovski (2+1); Stoilov, O. Nyokas 4, Walczak 3, Morales 3, Georgijevski 2, K. Nyokas 1, Diallo, Czuwara 1, Toto 1, Taleski 4, Dibirov, Krstevski, Dodić, Đukić 1. Trener David Davis

PPD ZAGREB: Slavić (8), Ivić (1); Šipić, Vistorop 1, Ćavar 2 (1), Mandić 2, Faljić, Klarica, Gojun 2, Klis, Musa, Matanović, Čupić 3, Kavčić 2, Obranović 3, Leimeter 4. Trener Ivica Obrvan.

SEDMERCI: Vardar 1 (0), PPD Zagreb 2 (1)

ISKLJUČENJA: Vardar 6 minuta (Diallo 9, 34, Stoilov 43, O. Nyokas 60), PPD Zagreb 6 minuta (Leimeter 16, Musa 41, Čupić 51)

Nije Zagreb uspio u Skoplju osvojiti bod za prolaz. Vardar je iskoristio greške Zagreba kojem će sada trebati domaća pobjeda protiv Kiela ili gostujuća protiv Aalborga za prolaz u drugi krug. Teško, makar nada traje. Na kraju su Vardaru pomogli češki suci, što se u Ligi prvaka ne bi smjelo dogoditi, ali eto događa se.

Važna utakmica za oba protivnika, možda za Zagreb i meč lopta u situaciji u kojoj se našao. Da će biti tvrdo za svaku loptu, to je bilo jasno od početka. Isto tako treba reći da se igralo vrlo sporo i da je taj ritam definitivno više odgovarao Vardaru.

SRDJAN VRANCIC/CROPIX Cropix

Davis je na teren poskao tim s Krstevskim na sredini. Dobio je kroz tjedan i Dodića da bi popunio prazninu zbog neigranja Gadže. Igrao je 6:0, mijenjao u njoj Krstevskog za Dialloa. Slično je krenuo i Zagreb u čiji se tim vratio Klarica, u tim u koji su ušli Faljić i Klis. Gojun je igaro obranu, istrčao i u tome zabio dva gola, ali je njegovo mejstop po receptu od Szegeda zauzeo Obranović.

No, Zagreb je za razliku od utakmice protiv Szegeda igrao jako loše prvih 30 minuta i minus ustvari ne čudi, makar Vardar uopće nije bio nadahnut. Greške kojih nije bilo protiv Szegeda redale su se kao na tekućoj traci. Čupić je promašio penal, pa je fulan prazan gol na igrača manje Vardara, pa je Vardar presjekao loptu u jednoj akciji Zagreba, pa je na 7:6 za Vardar napravljeno tri greške u nizu, pa je Mandić promašio zicer, pa opet nova pogreška, tako da je -2 na poluvremenu još bilo i korektno kako je moglo izgledati da je Vardar mogao ubrzati.

Bilo je zanimljivo vidjeti doček Komita Ivanu Čupiću sa velikim transparentom na sjevernoj tribini, bilo je zanimljivo vidjeti kako se nadigravaju Čupić i Dibirov koji su nosili Vardar ne tako davno do dva europska naslova. Puno toga veže Vardar i Zagreb, a najviše rivalitet koji se vidio i na ovom susretu u SC Jane Sandanski. Zagreb je u tom prvom dijelu bio problem sam sebi i Vardar je samo to iskoristio za mini prednost na poluvremenu.

Obrvan je morao resetirati momčad na poluvremenu, jer nije uspio na time outu kada deset minuta nisu zabili gol. Uostalom samo 8 u prvom dijelu najbolje govori o svim problemima.

PPD Zagreb ovoga puta nije slavio...

DAMIR KRAJAC/CROPIX Cropix

Počelo je u drugom dijelu sa dva gola Zagreba i sve je odmah izgledalo bolje. Ali greške su ih vratile u početni položaj. Teško su se bez dobre obrane zarađivali laki golovi, a bez toga još i greške… Mučenje je to bilo. Vardar srećom nije bio posebno inspiriran. I Zagreb se čupao iz problema. I u 45. minuti golom Mandića na isključenje Stoilova Zagreb je vodio 15:14, što je zvučalo odlično.

Malo je lovio Vardar, malo je lovio Zagreb, igralo se gol za gol i bilo je to teško gledljivo. Čupić je opravdano izgubio živce, jer suci nisu od grubosti Vardara štitili Zagreb (posebno Šipića), zaradio je isključenje, ali i to je Zagreb uspio preživjeti zahvaljujući super šutu Kavčića. Čekali su svoju priliku, trebalo je tone dobre obrane za tako nešto. Obrvan je digao Ivića, ovaj je zaustavio Talevskog koji je držao Vardar. Brzopletost je odnijela priliku za +2. A donijela novo vodstvo Vardaru 19:17. Šteta. Bilo se teško vaditi u takvom ritmu samo 4 minute prije kraja.

Vardar je 58. minuti golom Talevskog poveo prvi puta 3 gola razlike i tu je sve bilo gotovo, jer Vardarovi napadi trajali su minutu i pol najmanje i tu stizanja nije bilo. Nyokas je pogriješio na kraju, suci nisu zaustavili vrijeme na očito isključenje Vardara i ostao je šut sa sirenom preko bloka. Teško se oteti dojmu da su ključni igrači Vardara bili češki suci. Ali, tu nema pomoći, nažalost.