HRVATSKA - POLJSKA 28-24

Pešić branio, Balić i društvo pogađali sa svih strana... Nažalost, prekasno

Iskreno rečeno, nakon što sam izgubio oko mislio sam da je kraj. Ali kada sam vidio kako ljudi oko mene misle pozitivno, rekao sam sebi zašto ne bih i ja, kaže Karol
Piše: ArhivaObjavljeno: 25. siječanj 2011. 18:20

Da su na cijelom SP-u igrali kao protiv Poljske u drugom poluvremenu, naši bi rukometaši vjerojatno igrali u polufinalu. U uvertiri utakmice s Poljskom imali su “diverziju” s poljske strane. Njihovi su novinari vidjeli naše igrače u pubu te je plasirana priča da je u Golužinoj momčadi raspad sustava. Iako su tijekom dana zbog te dezinformacije bili nalo potreseni, naši su dečki uspjeli skupiti glave i pobijediti u “biti ili ne biti” utakmici.

Da su slučajno zakazali i izgubili, ne bi bili u skupini reprezentacija koje će vizu za London tražiti na dodatnim kvalifikacijama. Istina, ostali bi i tada “tanki” izgledi postati prvakom Europe u Srbiji 2012. ili čekati povoljan rasplet istog natjecanja, gdje će kvalifikacije izboriti još dvije europske momčadi. Sad su kalkulacije postale nebitne, naši su odradili posao i nije važno hoće li na kraju u Švedskoj biti peti ili šesti.

Golužini su igrači loše krenuli u utakmicu, Szmal je mnogo toga branio, Alilović opet ništa i zamijenio ga je pri tri pogotka zaostatka (3-6) već u 12. minuti Pešić. Samo minutu nakon toga Goluža je zvao time-out i to jasno govori kakva je igra bila. Iako su u prvom dijelu naši šest puta bili s igračem manje, a Poljaci jednom, suparnik nije pobjegao. Dapače, u završnici prvog dijela Poljaci su, zahvaljući sucima i čudnim isključenjima naših u završnici, lovili našu prednost, ulovili je, ali su naši u posljednjoj minuti opet otišlu u plus na 13-11.

Početak drugog dijela donio je napokon pravu igru, odličnu obranu, Pešića koji je probranio, a napad nije bio aljkav kao u nekim prijašnjim utakmicama. Poljski je otpor brzo slomljen, protunapadi su bili učinkoviti, posebno Štrlekovi, brzih pet razlike pozivalo je na mirnu završnicu.

Nisu naši nakon toga navalili da bi osigurali ranu pobjedu, a mogli su. Nekoliko je pogrešaka ugrozilo prednost, no pobjeda ipak ni u jednom trenutku nije bila upitna.

Zaista, da su tako igrali u svakoj utakmici, razmišljali bi o boji metala i odličja te ne bismo strahovali hoće li uopće otići na olimpijski turnir.

Hrvatska - Poljska 28:24(13:11)

Malmo Arena. Gledatelja 4000; Suci: Michal Badura i Jaroslav Ondogrecula (oba iz Slovačke)

HRVATSKA: Alilović, Pešić (12 obrana), Balić (3), Duvnjak (1), Lacković (1), Zrnić (6), Kopljar, Vori (4), Gojun, Matulić, Vuković (1), Buntić (7), Valčić (1), Štrlek (4), Musa, Ninčević.

POLJSKA: Szmal (15 obrana), Wyszomirski (4 obrane), Jaszka (4), Kuchczynski (2), Tkaczyk (2), Bielecki, Siodmiak, Jurecki (3), Jurasik, Grabarczyk (2), Tluczynskin (4), Jurkiewicz (2), Lijewski (2), Rosinski, Zaremba (3).

Isključenja: Hrvatska 16 minuta, Poljska 6 minuta.

Sedmerci: Hrvatska 5(2), Poljska 4(4).

SP rukometaša, 3. kolo drugog kruga:

skupina I:

Norveška – Njemačka 35-25

Španjolska – Mađarska 30-24

Francuska – Island (20.45)

Redoslijed: 1. Španjolska 9, 2. Francuska 7 (-1), 3. Island 4 (-1), 4. Mađarska 4, 5. Norveška 2, 6. Njemačka 2

Skupina II:

Hrvatska – Poljska 28-24

Srbija – Argentina (20.15)

Švedska – Danska (20.15)

Redoslijed: 1. Danska 8 (-1), 2. Švedska 6 (-1), 3. Hrvatska 5, 4. Poljska 4, 5. Argentina 2 (-1), 6. Srbija 1 (-1)

Kraj utakmice. Hrvatska je pobijedila 28-24 i tako osigurala dodatne kvalifikacije za OI

57. minuta 27-22

Držima Poljake na 3 do pet pogodaka zaostatka. Vori i Štrlek neriješiva su enigma za poljsku obranu...

52. minuta 24-20

Kombinacija Balić - Voria za +4.

50. minuta 23-20

Dva napada nisu uspijeli realizirati i Poljaci su nam se približili -3.

45.minuta 23-18

Manuel Štrlek vraća Hrvatsku na pet pogodaka prednosti

41. minuta 21-16

Igra se gol za gol. Obje momčadi uglavno realiziraju svoje napade. Štrlek je postigao 21 gol za Hrvatsku

39. minuta 19-14

Zrnić je konačno pogodio sa sedam metara. Schmal se polako 'gasi'

36. minuta 17-12

Hrvatska je pogotkom Vukovića pobjegla na velikih +5

33. minuta 15-12

Za razliku od početka prvog poluvremena, Hrvatska je nastavak utakmice otvorila furiozno.

POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME

Hrvatska je ponovno katastrofalno otvorila utakmicu. U jednom trenutku zaostajali smo četiri gola. Vodimo unatoč činjenici da smo imali 12 minuta isključenja te da imao deset obrana manje

30. minuta 13-11

Lacković je vratio Hrvatsku na dva razlike

29. minuta 12-11

Tonči Valčić ponovno dovodi Hrvatsku u vodstvo

29. minuta 11-11

Hrvatska je ponovno sa igračem manje, a poljaci su nepogrešivi s sedam metara

27. minuta 11-10

Ninčević je promašio sedmerac, a Hrvatska igra sa dva igrača manje

25. minuta 11-9

Vori je ukrao loptu Poljacima i gurnuo Zrnića u kontra napad, a Vedran je bio nemilosrdan. Venta zatražio minutu odmora

24. minuta 10-9

Pogotkom Vedrana Zrnića Hrvatska je prvi put došla u vodstvo.

18. minuta 7-7

Balić se vratio, a Hrvatska je izjednačila. Pešić je vezao dvije obrane i odmah bolje stojimo

16. minuta 6-7

Hrvatska se pribrala. Sa tri uzastopna pogotka došli smo na -1. Ivano Balić je odigrao uvodnih nekoliko minuta, no nakon toga je povučen na klupu zbog ozljede. Još se ne zna o čemu se radi...

12. minuta 3-6

Poljaci su nam pobjegli na +3. Schmal je obranio nekoliko lopti i omogući Poljacima lake golove.

9. minuta 2-2

Denis Buntić konačno je probio obranu Poljaka i izjednačio na 2-2.

7. minuta 1-2

Hrvatska ponovno ima problema s realizacijom, a Poljaci lako kažanjavaju sve naše pogreške. Balić zabija za Hrvatsku nakon sedam minuta

4. minuta 0-1

Poljaci su prvi zabili pogodak. Jurkievich je 'probio' Alilovića. Goluža odgovara zamijenivši Valčića Lackovićem

Buntić je na početku dobio prednost ispred Kopljara, a Valčić je zauzeo mjesto lijevog vanjskog. Lacković je zasad na klupi. Goluža je na parket poslao i Ninčevića umjesto Štrleka.