FRAN - HRV 25:22

NIŠTA OD FINALA Stari lisac Omeyer zaustavio Paklene u pohodu na novo zlato!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 10. kolovoz 2012. 22:28

Hrvatski rukometaši neće igrati u finalu Olimpijskih igara u Londonu. U nedjelju će tamo, u utakmici za zlato protiv Šveđana, zasluženo igrati Francuzi koji su pobijedili Hrvatsku 25-22 (12-10).

Hrvatska je odigrala najslabiju utakmicu na turniru. Nevjerojatno zvuči da najbolji strijelac Hrvatske u Londonu, ali i ponajbolji na cijelom turniru, Ivan Čupić, cijelu utakmicu ostao bez pogotka. No, nije samo on, Domagoj Duvnjak je uputio sedam udaraca prema Omeyeru i nije zabio niti jednom. Igori Vori je zabio jedan i to u posljednjoj sekundi utakmice.

Izuzetno je loše Hrvatska otvorila utakmicu, pa je tako prvi put Omeyer svladan nakon pet i pol minuta! I to je pogodak zabio Gojun. Inače, da nije bilo Zlatka Horvata daleko bi Hrvatska bila od samo minus 2 gola na poluvremenu (10-12). Horvat je zabio polovicu golova Hrvatske u prvom dijelu.

Imala je zapravo Hrvatska, s obzirom na igru, sjajnih 10-12 na poluvremenu. S dva uvodna pogotka u drugom dijelu Hrvatska je izjednačila na 12-12, ali je to bilo sve od Golužinih igrača. Bolja, jača, rastrčanija i konkretnija Francuska je pobjegla na 17-13 i nakon toga je Hrvatskoj samo dva puta (16-18 i 17-19) dozvolila primicanje na dva razlike.

Recimo i da je Blaženko Lacković postigao prvi pogodak nakon 39 minuta (!), te je cijela vanjska linija Hrvatske odigrala utakmicu bez ideje i snage. Mnogi su bili ispod razine, pa je tako i vratar Mirko Alilović obranio jedan jedini udarac. Kasnije je Venio Losert bio kudikamo bolji, ali bilo je to premalo. S druge strane, Thierry Omeyer je opet bio genijalan - ogled je završio sa 19 obrana!

Francuzi su, pak, u ovom polufinalu vjerojatno odigrali najbolju utakmicu na turniru. Svi su odigrali izuzetno dobro. Osim spomenutog Omeyera po četiri su pogotka dali Narcisse, Honrubia i Abalo. Tri su zabili Karabatić i Accambray. Na drugoj hrvatskoj strani je Horvat zabio šest, Lacković je bio strijelac četiri puta, dok su tri postigla Štrlek i Bičanić.

Francuska će braniti zlato u nedjelju u finalu protiv Švedske, dok će Hrvatska za broncu igrati protiv Mađarske. Prije četiri godine, u Pekingu, Hrvatska je izgubila tu utakmicu za broncu protiv Španjolaca.

FRANCUSKA - HRVATSKA 25:22

FRANCUSKA:Karabue, Omeyer, Fernandez, Dinart, Barachet, G. Gille, B. Gille, Narcisse, Honrubia, Karabatić, Accambray, Abalo, Sorhaindo, Goigou

HRVATSKA: Losert, Alilović, Balić, Duvnjak, Lacković, Kopljar, Gojun, Vori, Horvat, Vuković, Buntić, Bičanić, Štrlek, Čupić

60. minuta - Bičanić je dao gol. Vori je zabio. KRAJ

59. minuta - Honrubia je zabio iz kontre za plus pet

58. minuta - Omeyer je zaustavio udarac Lackovića. 19 obrana skupio je francuski vratar

57. minuta - Bičanić postiže svoj drugi pogodak. Sorhaindo uzvraća

56. minuta - Honrubia zabija na dodavanje Karabatića

55. minuta - Lacković zabija s crte za Hrvatsku

54. minuta - Balić smanjuje za Hrvatsku. Fernandez pogađa

53. minuta - Losert je ponovno obranio Abalou. Hrvatska je ponovno izgubila napad. Narcisse pogađa

52. minuta - Losert je obranio Abalou, Omeyer Horvatu

51. minuta - Buntić je zatresao gredu

50. minuta - Omeyer je obranio Lackoviću

49. minuta - Lacković je proradio. Postigao je treći svoj pogodak. Narcisse uzvraća

48. minuta - Barachet je zabio za +3

47. minuta - Horvat zabija s krila. Vuković je napravio prekršaj u napadu.Izgubljena dobra prilika za priključak

46. minuta - Isključenje je zaradio Gille. Lacković daje drugi pogodak

45. minuta - Losert brani Accambrayu

44. minuta - Bičanićdaje svoj prvi pogodak na OI

43. minuta - Ponovno Omeyer brani Buntiću. Barachet zabija iz kontre

42. minuta - Omeyer brani Buntiću. Narcisse zabija pod prekršajem

41.minuta - Honrubia s krila postiže gol

40.minuta - Accambray zabija ponovno

39. minuta - Buntić zabija za Hrvatsku, Accambray uzvraća. Lacković napokon postižeprvi pogodak

38. minuta - Izgubili smo loptu, Losert obranio kontru Francuza

37. minuta - Propustili smo dvije prilike za izjednačenje. Accambray je zabio s devet metara

36. minuta - Goigouo je promašio s krila, Francuzi nisu zabili pet minuta u nastavku. Izgubili smo ponovno loptu

35. minuta - Oduzet napad Hrvatskoj zbog predugog napada

33. minuta - Losert brani Goigouov pokušaj s krila, Štrlek smanjuje na 12:11

32. minuta - Vori je napravio prekršaj u napadu

31. minuta - Francuska ima prvi napad u nastavku. Losert je obranio udarac Baracheta. Duvnjak loše puca, Omeyer lako skida

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

30. minuta - Štrlek je pogodio s krila

29. minuta - Losert je obranio Narcisseu. Honrubia zabija iz kontre

28.minuta - Omeyer ponovno brani Duvnjaku

27.minuta - Omeyer je obranio Buntiću. Abalo zabija za 11:9

25. minuta - Sedmerac za Hrvatsku izveo je Horvat i pogodio je gredu. Horvat zabija iz kontre nakon što je Balić prekinuo napad Francuske

24. minuta - Štrlek je isključen, gol postiže Abalo

23. minuta - Balićje pogodio vratnicu, u nastavku je Horvat zabio. Losert brani Karabatiću. Balić zabija

22. minuta - Losert je obranio Gilleu

21. minuta - Narcisse zabija, Alilović izlazi, Losert je ušao

20. minuta - Vuković postiže pogodak

19. minuta - Duvnjak je pucao, ponovno ništa od gola

18. minuta - Kopljar je probao izvana, Omeyer je došao do 10 obrane

17. minuta - Isključenje je zaradio Gojun. Sorhaindo postiže pogodak s crte

16. minuta - Horvat pogađa s crte

15. minuta - Barachet pogađa vratnicu.

14. minuta - Karabatić zabija, Omeyer brani BIčaniću

13. minuta - Horvat zabija s desnog krila. Abalo uzvraća. Štrlek pogađa s krila

12. minuta - Hrvatska ima igrača više. Dinart je dobio dvije minute. Gojun je dobio žuti

11. minuta - Karabatić zabija s lijevog krila. Omeyer brani sedmerac Čupiću.Novi sedmerac izveo je Horvat i zabija

10. minuta - Omeyer ponovno brani Duvnjaku

9. minuta - Žuti je dobio Dinart.

8. minuta - Žuti za Karabatića. Vori puca s crte, Omeyer brani. Sedam pokušaja nismo zabili

7. minuta - Sedam metara za Francusku. Goigou puca i zabija

6. minuta - Žuti za Vorija

6. minuta - Gojun zabija s devet metara

5. minuta - Goluža je tražio time-out. Lacković je promašio vrata

4. minuta - Alilović brani dva puta zaredom, Omeyer ponovno. Karabatić iz kontre zabija

3. minuta - Omeyer brani Duvnjaku, Abalo zabija iz kontre. Omeyer brani opet

2. minuta - Goigou je zabio sa šest metara

1. minuta - Omeyer je obranio Lackovićev pokušaj