MARKO MRKONJIC/CROPIX Cropix
RUKOMET EUROPA LIGA

Nexe u Našicama slavio protiv Sportinga! Sršen opalio pet sekundi prije kraja i zabio za pobjedu

U prvih 30 minuta 38 golova ukupno, 22 Nexea koje je odlično odgovorilo na rukomet kojem teži Sporting
Piše: Dražen PinevićObjavljeno: 22. studeni 2022. 22:24

NEXE - SPORTING 32:31 (22:16)

NEXE: Kuzmanović (6), Radovanović (1); Račić, Bakić 2, Mileta, Vejin 3, Sršen 2, Jelinić 2, Blažević, Velkavrh, Severac 6, Moslavac 2, Kević 2, Melić 11 (6), Markušić 2, Pribetić. Trener Branko Tamše

SPORTING: Gaspar, Maciel; Silva 2, Araujo, F. Costa 10, Suarez, Jose, Walczak, Ruesga, Salvador 5 (1), Vagg, Gassama, Tavares, Mocquias 2, Folques, M. Costa 12 (1). Trener Ricardo Costa.

SEDMERCI: Nexe 7 (6), Sporting 2 (2)

ISKLJUČENJA: Nexe 10 minuta (Sršen 5, Moslavac 14, Jelinić 19, 36, Blažević 26), Sporting 10 minuta (Walczak 11, 17, Oliveira 11, R. Costa 25, Mocquais 38)

Imalo je Nexe na početku drugog dijela 23:16, no nakon 23:20 Tamše je morao pozvati time out, jer je Sporting bolje ušao u nastavak. Nastavio je Sporting, spustio se na -2, opet je Tamše u 48. minuti morao zvati time out. Sporting je držao jak ritam, došao u šansu za izjednačenje. 15 sekundi prije kraja su izjednačili na 31:31 (M. Costa), Tamše je zvao time out. Sršen je opalio ispod ruke pet sekundi prije kraja i zabio i bodovi su ostali u Našicama.

U ostalim susretima Nexeove skupine C u 3. kolu: Balatonfured – Skjern 28:31 (Gostović 9/Jonsson i Tangen po 8), Granollers – Alpla Hard 38:28 (Miro 6/Rachle 6, Horvat 1).

POREDAK: Granollers 6 (+18), Nexe 6 (+16), Skjern 4 (+7), Sporting 2 (-3), Alpla Hard 0 (-16), Balatonfured 0 (-22).

Sljedeći susret Nexe je idući tjedan gost Alpla Harda u Austriji. (sn)

27. travanj 2024 07:21