Ante Čizmić/CROPIX
HRVATSKA - ALŽIR 31:20

Kauboji se na vrijeme uozbiljili i na krilima Ćupića sredili Alžir, Lacković obnovio ozljedu

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 14. siječanj 2013. 10:17

Protiv Alžira je bilo ozbiljnije protiv Australije. Alžirci su borbeni, ako ih se pusti, mogu biti jako neugodni, makar im manjka discipline, ponekad i taktike za nešto više. A najviše snage. Uvijek kada smo igrali s Alžirom na poluvremenu je bilo oko egala, ovaj puta smo vodili 3 razlike, što znači da smo dobro ušli u utakmicu, a to je bio osnovni cilj, koji je trebao dati mir našem sastavu.

Igrali smo 6-0, počeo je Lacković u sedmorci, očito svi su željeli biti na čistu može li on ili ne dočekati najjače utakmice koje slijede. Nije dugo trajalo, tek nekoliko minuta, pa je zbog obnovljene ozljede ušao Bičanić. U sredini obrane igrali su Kopljar - Musa - Gojun - Vuković, bilo dosta dobro, a Mokrani, koji se proslavio protiv Španjolaca, nije primio loptu između njih.

No, nekako iz te obrane kontra nije bila tečna kao što je zamišljao Goluža. Bilo je previše kontri koje su stale na pola, ali razlika je rasla. Najviše zahvaljujući Čupiću, koji je nemilosrdno trpao u gol Alžiraca te nakon 20 minuta sa sedam komada na kontu zaslužio odmor.

Kada smo došli do 11:6, počele su i izmjene, ali te izmjene u našim sadašnjim realnostima nose svoje. Kopljara, koji je igrao odlično, zamijenio je Stepančić, malo je opet bio u strahu, ispale su dvije lopte, napravio je dvije greške u obrani i van. Možda prebrzo, ali opreza nikad dosta. Alžir je u trenucima kad smo bili bez Muse, koji je isključen, sa 8:14 došao na 12:14, što nije izgledalo baš dobro.

Vratio se Kopljar, zabio za +3 u poluvremenu u kojem smo dobro ogovorili agresiji Alžiraca u obrani koja je nekad graničila s glupošću, pa je sreća da se još netko nije ozlijedio, jer padali su k'o kruške u letu Duvnjak, Kopljar i Bičanić, na sreću, bez posljedica.

Alžirci su nas stalno držali budnima. Nisu nam pustili ni minutu opuštanja bez kazne. Bičanić je bio neodlučan, pa je Goluža morao dizati Duvnjaka s klupe, makar nije planirao. Kopljar je od Berkousa dobio skok-šut u glavu, a sve su to detalji koji nam nisu išli u prilog. No, digli smo se iz problema i došli na mirnijih +5, a onda se ukazao i Igor Vori prvi puta na ovom SP.

I onda se dogodilo da je Alžir zaljuljan, sve su manje vidjeli naš gol, ono što su vidjeli zatvorio je Alilović i prednost je rasla. Izgledali smo sve bolje, Alžir sve slabije i nemoćnije, pa je njihov šef kod -9 morao tražiti time-out da zaustavi. ako se zaustaviti može. potonuće. A Goluža je digao s klupe Stepančića, Mandalinića i Šprema, ne jureći rezultat, već želeći da i oni osjete da bi mogli biti važni. A oni skupa s Vorijem u sastavu... I digli se na +11 održavši tako tradiciju. Triput smo igrali i 3 puta je bilo +11.

Cilj broj 1 je postignut, izborili smo osminu finala, a sada idemo dalje, lovimo formu za osminu finala protiv Mađara i Španjolaca. Sve po planu, rekao bi Goluža.

Kod Hrvatske su najučinkovitiji bili Ivan Ćupić (8), te Marko Kopljar i Drago Vuković s po četiri pogotka.

HRVATSKA: Alilović, Ivić; Štrlek 2, Ćupić 8 (4), Vori 1, Bičanić 2, Kopljar 4, Duvnjak 3, Šprem 1, Horvat 1, Musa 2, Gojun 2, Lacković, Mandalinić , Vuković 4, Stepančić 1 (1).

ALŽIR: Kerbouche, Musmal; Bultif, Berkous 3, Mokrani 2, Beriah, Hamoud, Rahim 4, Daoud 6, Boudrali 1, Bouakaz, O. Chehbour 1, Zouaoui 1, Benali 1, R. Chehbour, Beriah 1.

ISKLJUČENJA: Hrvatska 4 minute, Alžir 8 minuta

SEDMERCI: Hrvatska 5/5, Alžir 1/2

HRVATSKA: Alilović, Ivić; Štrlek , Ćupić, Vori, Bičanić, Kopljar, Duvnjak, Šprem, Horvat, Musa, Lacković, Mandalinić, Vuković, Stepančić, Musa.

ALŽIR: Bouakaz, Chehbour, Zouaoui, Berkous, Daoud, Boudrali, Rahim, Boultif, Kerbouche, Chehbour, Benali, Berriah, Kaabeche, Hamoud, Mokrani, Bousmal, Cheikh

KRAJ UTAKMICE

60. minuta - Stepančić zabija iz sedmerca

59. minuta - Zouaoui zabija za Alžir

57. minuta - Bičanić svojim drugim pogotkom na utakmici diže na +11

56. minuta - Šprem zabija za +10 Hrvatske

54. minuta - Mandalinić za Vorija, Igor u mrežu

52. minuta - Boudrali smanjuje zaostatak Alžira

49. minuta - Vuković i Duvnjak zabijaju za Kauboje

48. minuta - Duvnjak zabija za vodstvo Hrvatske od 7 pogodaka prednosti

46. minuta - Mokrani postiže pogodak za Alžir i smanjuje zaostatak na 5 pogodaka, a Duvnjak u idućem napadu diže na novih +6

44. minuta - Kopljar zabija za Hrvatsku

44. minuta - Berkous samnjuje za Alžir

43. minuta - Ponovno zabija Gojun! Hrvatska odlazi na +6

42. minuta - Gojun zaboja svoj prvi pogodak na SP-u za +5 Kauboja

39. minuta - Čupić svojim osmim pogotkom diže na +4

39. minuta - Mokrani zabija svoj prvi pogodak za Alžir

38. minuta - Musa zabija za Kauboje

35. minuta - Vuković svojim trećim pogotkom diže na +5, a Daoud s dva brza pogotka smanjuje na 3 pogotka zaostatka Alžiraca

34. minuta - Manuel Štrlek s krila zabija za Hrvatsku

33. minuta - Rahim u idućem napadu zabija za Alžir

32. minuta - Bičanić zabija prvi pogodak u nastavku

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

30. minuta - Kopljar diže na +3

29. minuta - Alžirci s dva brza pogotka smanjuju zaostatak

27. minuta - Berkous zabija za Alžir

26. minuta - Rahim smanjuje za Alžir

25. minuta - Alžirci smanjuju, ali Zlatko Horvat ponovno vraća predbost od +6

25. minuta - Kopljar diže na +6

24. minuta - Alžir je pogodio za smanjenje vodstva, ali odlični Ivan Čupić ponovno vraća prednost od pet pogodaka

21. minuta - Čupić 3/3 iz sedmerca za +5 Hrvatske

20. minuta - Vuković zabija za +4

18. minuta - Alžirci s dva brza pogotka smanjuju na samo dva pogotka zaostatka, ali Čupić diže ponovno na +3

17. minuta - Kopljar diže na +4

16. minuta - Čupić je još jednom precizan iz sedmerca

14. minuta - Čupić zabija nakon dužeg vremena za Kauboje

8. minuta - Rahim pogađa za izjednačenje, ali Vuković u idućem napadu dovodi Hrvatsku u vodstvo

7. minuta - Chehbour preko naše obrane zabija za Alžir

6. minuta - Musa s crte pogađa za Kauboje

6. minuta - Berriah smanjuje zaostatak Alžiraca

4. minuta - Rahim zabija za Alžir, ali Čupić odmah u idućem napadu pogađa iz sedmerca za novo vodstvo od +2 Hrvatske

2. minuta - Štrlek zabija i drugi pogodak za Kauboje

1. minuta - Čupić je postigao vodeći pogodak za Hrvatsku

24. rujan 2024 02:41