Ivan Barbić, Europsko U19 2021, Koprivnica
 UROS HOCEVAR/KOLEKTIFF Uros Hocevar/Kolektiff
EP RUKOMETAŠA U19

Hrvatska reprezentacija u završnici slomila i Dance i osigurala polufinale Europskog prvenstva

Nakon Portugala, Austrije i Francuske pala je i Danska i izborena borba za odličja
Piše: Renata BeluhanObjavljeno: 17. kolovoz 2021. 23:01

HRVATSKA - DANSKA 27:25 (10:11)

HRVATSKA: Kuzmanović, Božičević, Lisac 9, Dujić, Car, Barbić 6, Komljenović 1, Grubišić 2, Mandić, Hršak 3, Zakić, Neralić, Raužan, Jurišić 4, Šalić 2.

DANSKA: Løkvist, Als 3, F. Arnoldsen, Boldsen 2, Kløve, T. Arnoldsen 11, Hermansen, M. Knudsen, Hojgaard 5, Dorgelo, Petersen 1, Morch-Rasmussen, Kristensen, M. Pedersen 1, L. Pedersen 2.

Hrvatska reprezentacija U19 osigurala je polufinale Europskog prvenstva već nakon prve utakmice drugog kruga. Izabranici Kreše Ivankovića nastavili su niz pobjeda, nakon Portugala, Austrije i Francuske pala je i Danska i izborena borba za odličja prvenstvu koje se igra u Varaždinu i Koprivnici.

Dugo su naši igrači lomili i napokon u završnici slomili Dance. Odluka je pala u posljdnjih 10 minuta u koje se ušlo s izjednačenim rezultatom 21:21. Danci su poveli, ali uzvratio je Adam Šalić, pa su opet Danci imali +1 nakon gola Matthiasa Pedersena da bi nam David Jurišić donio još jdno izjednačenje, a onda je krenuo potpuni show u izvedbi Mateja Mandića na našem golu. Jedna njegova obrana i kontra Ivana Barbića za 24:23 u 55. minuti, Thomas Arnoldsen vraća Dance na egal, Barbić ne realizira sedmerac, ali u sljedećem napadu Marin Lisac radi dvostruki posao.

Izborio je i realizirao sedmerac za 25:24 da bi potom Mandić obranio jdan udarac danaca, a nakon što je lopta završila kod njih i drugi. Takvu podršku njegovi suigrači nisu propustili iskoristiti, Ivan Barbić zabijau kontri za 26:24, a druge strane opet udarac Danaca zaustavlja Mandić, a Hrvatska golom za 27:24 rješava i utakmicu i ulazak u polufinale.

U prvom poluvremenu su Danci vodili, a naši igrači su ih stizali i stigli u 21. minuti golom Šalića za 8:8, ali su nam do završnice prvog dijela pobjegli na 11.9. Dominik Kuzmanić je u prvih 30 minuta imao 7 obrana od 16 udaraca (44%), a još dvij je pridodao Mandić od čega 1 sedmerac, no teško smo iulazili na kraj s danskom obranom, posebno Grubišić koji je šutirao 2/5 i Jurišić čiji je učinak bio 1/4, ali je zato jučer u odličnom izdanju bio Marin Lisac (u prvom dijelu 3/3). I početkom nastavka su nam Danci pobjegli na +3 i držali odstojanje do sredine poluvremena (14:11, 15:12, 16:13, 17:14, 19:16). No, nisu se dali naši, zabijali su Lisac, Hršak i Jurišić i u 49. minuti smo izjednačili 20:20, a onda je na red došla završnica u kojoj su naši nadigrali i slomili Dansku.

05. srpanj 2024 02:29