Francuzi su bez problema pobijedili Ukrajinu

ATTILA KISBENEDEK Afp
LAKOĆOM DO SLAVLJA

Francuzi očitali lekciju Ukrajincima, potpuno ‘razbijanje‘ osiguralo im je drugi krug Europskog prvenstva

Pitanje pobjednika riješeno je već u ranoj fazi utakmice.
Piše: S.N.Objavljeno: 15. siječanj 2022. 19:33

Nije bilo nikakve dvojbe o pobjedniku prve utakmice 2. kola u našoj, C skupini. Francuska je s uvjerljivih 36:23 pobijedila Ukrajinu te tako došla do četiri boda i osigurala prolazak u drugi krug natjecanja.

Ukrajinci su se u utakmici držali samo prvih nekoliko minuta utakmice. Kada je Francuska povela sa 6:3, povratka više nije bilo, a kako je utakmica odmicala, prednost je samo rasla. Na poluvremenu je bilo 17:11, a konačni raspad Ukrajinaca dogodio se u drugom dijelu drugog poluvremena. Pri rezultatu 25:18, Francuzi rade seriju od šest uzastopnih golova za +13, a tom razlikom je i okončana utakmica.

Francuzi su golove dobro rasporedili unutar momčadi - Nahi je postigao 5, Minne, Richardson i Descat po 4, a još 5 igrača po 3 gola. Kod Ukrajine najefikasniji je bio Horiha sa 7 golova.

U ostalim utakmicama Češka je s 27:19 pobijedila Bosnu i Hercegovinu, Crna Gora je s 28:24 pobijedila Makedoniju, a Slovačka je s 31:26 bila bolja od Litve.

20. travanj 2024 11:41