getty images
BAKU

Prva pobjeda odbojkašica

Piše: HinaObjavljeno: 19. lipanj 2015. 14:50

Nakon tri poraza hrvatske odbojkašice upisale su i prvu pobjedu na Europskim igrama u Bakuu nakon što su u dvoboju 4. kola porazile Bugarsku 3-1 (25-23, 25-23, 15-23, 25-23)

Ovom pobjedom pomlađena i ozljedama išarana hrvatska reprezentacija je ostala u igri za plasman u četvrtfinale, a za to će u posljednjem kolu u nedjelju trebati pobijediti Njemačku.

"Ponosna sam što smo ostvarile pobjedu protiv jake Bugarske koja je nastupila praktički u najjačem sastavu. Pokazale smo veliku želju i karakter nakon što smo izgubile prve tri utakmice. Za naše mlađe igračice ovo je velika škola i cure iz susreta u susret igraju bolje i s mnogo više samopouzdanja", kazala je Senna Ušić Jogunica.

Bila je to uvjerljivo najbolja predstava odabranica Angela Vercesija na turniru u Azerbajdžanu. Raduje što su djevojke dobile tri seta koja su bila potpuno otvorena i izjednačena.

U prvom setu Hrvatska je vodila 16-10, no Bugarke su serijom 6-0 izjednačile, a potom i povele 18-17. Vodile su i 21-20, no set je ipak otišao na stranu naših odbojkašica. U završnici drugog seta kod rezultata 23-23, Senna Ušić Jogunica je donijela dva završna poena.

U trećem setu Bugarke su vrlo brzo stvorile veliku prednost (19-11), nakon čega nije bilo povratka. U četvrtom setu Bugarska je vodila 20-16 i 21-17, no naše su djevojke uspjele izjednačiti (21-21), a zatim i osvojiti set te ostvariti prvu pobjedu na EI.

U posljednjem susretu u natjecanju po skupinama hrvatske odbojkašice će igrati protiv Njemačke u nedjelju, a za prolaz će im trebati pobjeda.

"Sada ćemo se odmoriti, a nakon toga analizirati igru njemačke reprezentacije", dodala je Senna Ušić Jogunica.

02. srpanj 2024 22:52