Tonci Plazibat / CROPIX
VATREPOLO

Primorje EB - Jug CO 6-5

Piše: HinaObjavljeno: 15. svibanj 2013. 22:37

U trećoj finalnoj utakmici za naslov vaterpolskog prvaka Primorje EB je u Rijeci pobijedilo dubrovački Jug CO s 6:5 (1:1, 0:2, 2:0, 3:2), te smanjilo zaostatak u pobjedama na 1:2. Susret je odigran u bazenu na Kantridi, a sudili su pred 1.800 gledatelja Pauletti i Riccibelli iz Italije.

Vaterpolisti riječkog Primorja nisu dopustili Jugu da i po drugi puta slavi u Rijeci i već danas osvoji 11. naslov prvaka Hrvatske. Gosti su bolje započeli utakmicu, vodili su s 3:1 na poluvremenu, no u nastavku su Riječani, predvođeni mađarskom braćom Varga koji su postigli pet od šest zgoditaka Primorja, ipak uspjeli nadoknaditi zaostatak i izboriti četvrtu utakmicu. Kod Juga je jedini raspoložen bio Miho Bošković s četiri zgoditak, a utakmica je protekla u sjajnoj igri obrana obiju momčadi, na čelu s vratarima Bijačem i Vićanom.

Četvrtu utakmicu za prvaka Jug CO i Primorje EB igraju 18. svibnja u Dubrovniku, a u slučaju da rezultat bude 2:2 peta odlučujuća utakmica igrala bi se 25. svibnja u Rijeci.

Primorje EB - Jug CO 6:5

PRIMORJE EB: Vićan, Obradović, Paškvalin, Krapić, Denes Varga 3, Sukno, Muslim, Jelača, Daniel Varga 2, Barač, Šetka, Garcia 1 , Križanec, Buljubašić.

JUG CO: Bijač, Vranješ, Bošković 4 (1), Janović 1, Joković, Azavedo, Marković, Bušlje, Karač, Dobud, Ivović, Macan, Nižić, Pavlović.

PETERCI: Primorje EB- , Jug CO 1/1.

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Primorje EB 6/2, Jug 6/2

24. rujan 2024 05:24