SP ATLETIKA

Premeru bez finala

Današnji rezultat dosta je slabiji od najboljeg hica Marina Premerua koji iznosi 20,59 m
Piše: HinaObjavljeno: 23. kolovoz 2015. 12:36

Hrvatski bacač kugle Marin Premeru nije se danas plasirao u finale bacanja kugle na Svjetskom prvenstvu u atletici, koje se održava u Pekingu, jer je u kvalifikacijama bio 12. u svojoj grupi s hicem od 19,33m.

Današnji rezultat dosta je slabiji od najboljeg hica Marina Premerua koji iznosi 20,59 m. Hrvatski atletičar je od tri pokušaja danas imao samo jedan ispravan hitac.

Najbolji rezultat u kvalifikacijama je imao Amerikanac Joe Kovacs koji je kuglu bacio 21,36 m. Najslabiji rezultat u kvalifikacijama za ulazak u finale bio je 19,87 m. Finale je danas na rasporedu u 13,30 sati.

Španjolac Miguel Angel Lopez osvojio je zlatnu medalju u disciplini brzog hodanja na 20 km, ostavivši iza sebe domaćeg atletičara Wang Zhena i Kanađanina Bena Thornea. Lopez, europski prvak je prestigao Wanga na 18. km, a do zlata je došao osobnim rekordom od 1:19:14, 15 sekundi brže od Kineza. Lopez je tako postao prvi Španjolac u ovoj disciplini od 1993. i Valentija Massana.

"Ovo je najbolji trenutak u mom životu", izjavio je 27-godišnji Lopez. Wang (23), brončani s Olimpijskih igara u Londonu 2012., osvojio je srebrnu medalju s vremenom 1:19:29, a Kanađanin Thorne brončanu sa 43 sekunde zaostatka iza Lopeza(1:19:57).

22. rujan 2024 22:47