PLIVANJE

Phelps sedmi na 100 slobodno

Piše: HinaObjavljeno: 07. kolovoz 2014. 14:39

Najuspješniji olimpionik svih vremena, američki plivač Michael Phelps, koji se ranije ove godine vratio natjecanjima nakon više od 20 mjeseci stanke, zauzeo je sedmo mjesto u utrci na 100 metara slobodno na američkom prvenstvu u Irvineu.

Za Phelpsa, koji u svojoj riznici ima 22 olimpijske medalje, od toga čak 18 zlatnih, 100m slobodno bila je prva disciplina u kojoj je anstupio u Irvineu, te se nije uspio kvalificirati za nastup na Pan-pacifičkim igrama koje će se krajem ovog mjeseca održati u australskom Gold Coastu.

Pobijedio je aktualni olimpijski pobjednik u ovoj disciplini Nathan Adrian s vremenom od 48.31 sekundi, drugo je mjesto zauzeo Ryan Lochte sa 48.96, dok je Phelps plivao vrijeme od 49.17 sekundi.

Phelps će na američkom prvenstvu nastupiti još na 100m leptir, 100m leđno i 200m mješovito gdje ima priliku izboriti odlazak u Gold Coast.

24. rujan 2024 01:15