BRILJANTNI RED BULL

Peta uzastopna pobjeda Nijemca: Vettelu pobjeda u Japanu, ali ne i naslov

Piše: HinaObjavljeno: 13. listopad 2013. 12:10

Nijemac Sebastian Vettel u Red Bullu pobijedio je na VN Japana u nedjelju, ali unatoč tome nije osigurao četvrti naslov svjetskog prvaka s obzirom da je Španjolac Fernando Alonso, drugoplasirani u ukupnom poretku, utrku završio kao četvrti.

Četvrta pobjeda na stazi u Suzuki 26-godišnjeg njemačkog vozača, u zadnjih pet godina, donijela mu je prednost od 90 bodova ispred drugoplasiranog Alonsa u ukupnom poretku s četiri utrke prije kraja sezone, a maksimalno se može osvojiti 100 bodova. Sljedeća utrka se vozi 27. listopada u Indiji.

Vettelov momčadski kolega Mark Webber, koji je startao s pole positiona, završio je na drugom mjestu sa zaostatkom od 7.1 sekunde iza Vettela, dok je Francuz Romain Grosjean u Lotusu završio kao treći.

Alonso novi rekorder Formule 1

Četvrtim mjestom na Velikoj nagradi Japana u Suzuki španjolski vozač Ferrarija Fernando Alonso zasjeo je na čelno mjesto vječite ljestvice Formule 1 prema broju osvojenih bodova...

Alonso sada ukupno na kontu ima 1571 bod u svojoj 12-godišnjoj karijeri, samo dva više od dosadašnjeg rekordera Michaela Schumachera. Sebastian Vettel je treći na toj ljestvici sa 1351 bodom.

- Rekli su mi da sam vlasnik rekorda po najvećem broju bodova u Formuli 1, pa je ovo sretan dan. Imati najviše bodova u F1 je nešto sjajno. Znam da se promijenio sustav bodovanja, ali kada me netko prestigne nitko se neće sjećati promjene sustava bodovanja – rekao je Alonso.

Četiri utrke prije kraja sezone Alonso je svjestan da je Vettel praktički osigurao naslov. Ima 90 bodova viška i već peto mjesto na Velikoj nagradi Indije 27. listopada bilo bi mu dovoljno za matematičko osiguranje naslova u slučaju da Alonso pobijedi u utrci.

- Čak i da Vettel ne završi sve utrke, ja moram u svima praktički pobijediti, pa je samo pitanje vremena. Nastavit ćemo davati sve od sebe, a kada to bude i matematički riješeno, onda ćemo mu čestitati - dodao je bivši dvostruki svjetski prvak.