LOIC VENANCE Afp
TRIATLON

Norvežanin Kristian Blummenfelt ispisao povijest! ‘ Za ovo sam radio deset godina‘

Blummenfelt je Norveškoj donio prvu olimpijsku medalju u triatlonu i to odmah zlato
Piše: Vedran BožičevićObjavljeno: 26. srpanj 2021. 07:02

Kristian Blummenfelt (27) ispisao je povijest, donijevši Norveškoj prvu olimpijsku medalju u triatlonu i to odmah zlato.

Blummenfelt je u parku Odaiba nakon 1,5 kilometara plivanja, 40 kilometara vožnje bicikla i 10 kilometara trčanja pobijedio s ukupnim vremenom 1;45:04. Srebrni Britanac Alex Yee zaostao je 11 sekundi, a brončani Novozelanđanin Hayden Wilde bio je 20 sekundi sporiji od pobjednika.

Blummenfelt, koji je prije pet godina u Riju završio na 13. mjestu, odlijepio se od konkurencije oko 800 metara prije cilja i više se nije osvrtao.

- Budući da među nama nema puno dobrih plivača i biciklista, znao sam da će se sve svesti na trčanje. Očekivao sam da će velika skupina zajedno sići s bicikala i da ću morati pretrčati Alexa. Za ovo sam radio deset godina i bio bih jako razočaran da sam ostao bez medalje - rekao je Blummenfelt

18. listopad 2024 10:39