Biramo najbolje sportaše godine: Točno u podne počeo je tradicionalni 69. izbor Sportskih novosti

Tradicija se nastavlja, no ovogodišnje proglašenje najboljih od najboljih bit će ipak malo drukčije
Piše: Dean BauerObjavljeno: 27. prosinac 2020. 08:15

Sportska godina 2020. jest bila neobična, puna ograničenja i izmjena u zadnji tren koje su sva planiranja učinila gotovo pa besmislenim. Shodno tomu i naše proglašenje najboljih od najboljih u godini na izmaku bit će ipak malo drukčije od onog kako smo zamišljali, na kako smo se naviknuli. Bez glazbenika, bez “šušura” okupljanja svih aktualnih i prijašnjih zvijezda, one lijepe blagdanske gužve, ali... To nikako ne znači da smo odustali. Kako nisu sportaši, tako nismo ni mi u Sportskim novostima.

KLIKNITE OVDJE I SAZNAJTE SVE O IZBORU NAJBOLJIH SPORTAŠA HRVATSKE U 2020. GODINI

U godini u kojoj je ova redakcija obilježila 75 godina izlaženja, niti jednog trenutka nije bilo upitno hoćemo li i ove godine birati ili ne najbolje sportašice i sportaše? Svečarski je ton još uvijek zadržan, primjeren dobu u kojem živimo. Tradiciju smo sačuvali, nismo je i nećemo prekinuti. Srećom, a za to su zaslužni i naši sportaši/sportašice.

U kalendarskoj godini u kojoj su odgođene tokijske Igre, kao i nogometni Euro, u godini u kojoj je održano samo 20’% planiranih natjecanja, hrvatski su sportaši i u takvim uvjetima izborili dojmljive rezultate. Analogno tomu učinili naš 69. izbor najboljih ne baš tako jednostavnim. Godina i rukometaša i Filipa Zubčića i Barbare Matić i Tončija Stipanovića i Domagoja Duvnjaka, lokosica i podravkašica, gimnastičara, Ivana Perišića i Petre Martić i Karle Prodan, pa onda začinjeno u posljednjim danima prosinca i s Kraljicama šoka ili rukometašicama. Dakle, bilo je tu snažnih aduta, sjajnih ostvarenja, medalja, trofeja, pobjedničkih postolja.

Izbor sportaša godine
HANZA MEDIA

Pandemija jedne boleštine, jedan potres, sve nevolje i nedaće mogu možda malo zakočiti, ali ne i posve zaustaviti kako hrvatski sport, tako niti ovu redakciju. Tu smo za vas, iz dana u dan, sa svim svojim manama i vrlinama, ali uvijek s enormnom voljom i željom, potaknuti ljubavi prema sportu.

Tko su najbolje i najbolji u godini koja je trebala biti olimpijska, da bi s vremenom postala predolimpijska, odgonetnimo zajedno u rezultatima glasovanja svih hrvatskih sportskih novinara, a izboru SN. Danas u podne, u programu HTV 2 pozdravimo i nazdravimo zajedno hrvatskim sportskim laureatima u 2020. godini.

---------------------------------------------------------------------------------------

KANDIDATI ZA SPORTAŠE GODINE 2020.

SPORTAŠICE

Mirela Kardašević

Postavila svjetski rekord u ronjenju u disciplini dinamika bez peraja

Barbara Matić

Osvojila zlatna medalja na Grand Slam turniru u judu, na putu do zlata pobijedila svjetsku i olimpijsku prvakinju

Petra Martić

Najbolja hrvatska tenisačica po prvi je put godinu završila među svjetskih TOP 20, u jednom je trenutku bila 14. tenisačica svijeta

Karla Prodan

Osvojila brončanu medalju na EP judašica održanom u studenom u Pragu, srebrna na EP do 23 godine

SPORTAŠI

Aurel Benović

Osvojio srebrnu medalju na parteru na Europskom prvenstvu u gimnastici

Domagoj Duvnjak

Službeno izabran za najboljeg rukometaša Europskog prvenstva održanog u siječnju

Ivan Perišić

Hrvatski nogometni reprezentativac osvojio je s Bayernom Ligu prvaka, Bundesligu te njemački Kup

Tin Srbić

Osvojio srebrnu medalju na preči na Europskom prvenstvu u gimnastici

Tonči Stipanović

Osvojio brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu jedriličara u klasi laser u Melbourneu

Filip Ude

Osvojio srebrnu medalju na konju s hvataljkama na Europskom prvenstvu u gimnastici

Filip Zubčić

Treći u ukupnom poretku veleslalomaša u Svjetskom kupu, po prvi put pobjednik na utrci Svjetskog kupa u veleslalomu

EKIPE

Rukometna reprezentacija

Osvajačice brončane medalje na Europskom prvenstvu u Danskoj

RK Podravka

Izborile polufinale EHF Kupa za rukometašice, zbog prekida svih rukometnih natjecanja nisu imale priliku konkurirati za finale, sudionice Lige prvakinja

RK Lokomotiva

Izborile polufinale Challenge Cupa za rukometašice, zbog prekida svih rukometnih natjecanja nisu imale priliku konkurirati za finale

ŽNK Split

Osvajačice nogometnog prvenstva Hrvatske, obranile naslov

HAOK Mladost

Osvajačice Kupa Hrvatske za odbojkašice, bile vodeće u prekinutom prvenstvu

MOMČADI

Osvojili srebrnu medalju na Europskom prvenstvu održanom u siječnju u Austriji, Norveškoj i Švedskoj

Valent i Martin Sinković

Osvojili srebrnu medalju na veslačkom Europskom prvenstvu održanom u listopadu u Poljskoj

Šime i Mihovil Fantela

Osvojili brončanu medalju na Europskom prvenstvu u jedrenju u klasi 49er održanom u Austriji