Ronald Gorsic / CROPIX
EBEL LIGA

Medvjedi u Salzburgu poraženi u produžetku, Austrijanci ozljedili Kristana!

Prvak iz 2011. godine slavio je nakon manje od dvije minute produžetka, nakon što je Thomas Raffl pogodio iz kaznenog udarca, koji je skrivio David Brine
Piše: Hrvoje SliškovićObjavljeno: 26. veljača 2013. 23:53

Thomas Raffl je u 78. sekundi produžetka realizirao kazneni udarac koji je skrivio David Brine i Red Bull je pobjedom 4-3 izjednačio četvrtfinalnu seriju (1-1). Medvjede uz poraz posebno boli i brine ozljeda vratara Roberta Kristana iz 37. minute.

Konstantno nasrtanje bikova u vratarev prostor i 'čačkanje' Kristana nastavilo se i u drugoj utakmici te je rezultiralo ozljedom Medveščakova vratara. Popularni Liks je zbog primljenog udarca u glavu preventivno odvezen u salzburšku bolnicu (zamijenio ga je Ouzas), ali posljedice potresa mozga znat će se tek nakon detaljnog pregleda u Zagrebu. U Medveščaku sumnjaju da je Welser namjerno želio ozlijediti Kristana kao dio taktike njihovog trenera Pierrea Pagea. Treća utakmica već je u četvrtak (19.15) u Ledenoj dvorani.

Ionako nervozna i fizička četvrtfinalna serija u Salzburgu se dodatno zapjenila (ukupno 42 minute kazne) pa je već u sljedećem napadu Kyle Greentree na led pored bande složio vratara austrijske momčadi Brucklera, proradile su i šake, pa su na klupi za kažnjene završila po trojica iz Red Bulla (uključujući Welsera koji je tijelom naletio na Kristana) i Medveščaka.

Zagrebački hokejaši odbijali su se predati te su u svakoj trećini izjednačavali. Gal Koren je u 12. minuti prvi zahvatio pak koji se odbio od bande, najbolji strijelac kluba Greentree je u 36. (12 sekundi prije nego što su ozlijedili Kristana) bio snalažljiv u blizini gola, dok je Andy Sertich pogodio s plave linije u 49. Druga dva pogotka postignuta su s igračem više. Ipak, najviše se pričalo o golu bikova za 2-1. Richmond je pogodio iskosa, a suigrač je stajao između Kristanovih leđa i vrata.