Ronald Gorsic / CROPIX
OPET KOBNA OLIMPIJA

Medvjedi u problemima: Medveščak u Ljubljani upisao četvrti uzastopni poraz

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 07. prosinac 2012. 21:51

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka pretrpjeli su i četvrti uzastopni poraz u EBEL ligi. Izgubili su u Ljubljani kod Olimpije koja je slavila u produžetku s 3-2 (0-0, 1-2, 1-0, 1-0) u ogledu 28. kola…

Brandon Buck doveo je Zagrepčane u vodstvo u 25. minuti. Dvije minute kasnije je Žiga Pance izbio sam u kontranapadu pred Roberta Kristana i matirao ga. Novo vodstvo Medveščaku donio je Dennis Božić u 32. minuti pogotkom s plave crte. Olimpija je do drugog izjdnačenja stigla s igračem više u 46. minuti preko Kevina De Vergilija.

Do kraja osnovnog dijela nije bilo pogodaka, ali je u produžetak Medveščak ušao s velikom prednošću, jer je 25 sekundi prije kraja Olimpiji bio isključen Cvetek. No, umjesto da u situaciji ''četiri na tri'' Medvjedi postignu pogodak, oni su ga primili iz kontranapada, a strijelac je bio Mušić nakon 57 sekundi igre u dodatnom vremenu.

Olimpija je, tako, još jednom bila kobna za Medveščak ove sezone, te ga je pobijedila i treći puta u trećem međusobnom ogledu. No, za razliku od dvoboja u pulskom amfiteatru sredinom rujna (3-2), odnosno u zagrebačkoj Areni sredinom studenog (4-1), ''medvjedi'' su ovoga puta barem uzeli jedan bod, iako su trebali oba.

Medveščak je na drugom mjestu, trenutno s bodom manje od Vienna Capitalsa koji u petak igraju svoju utakmicu u gostima kod Villacha