Boris Kovačev / CROPIX
VAŽNA POBJEDA

Medvjedi trijumfirali u Bratislavi i u doigravanju izabrali Lev iz Praga!

Piše: Tomislav PoljakObjavljeno: 04. ožujak 2014. 22:35

Hokejaši Medveščaka svladali su Slovan u Bratislavi 3-2 (0-1, 2-1, 1-0) i osigurali šesto mjesto u Zapadnoj konferenciji KHL-a. Time su si u prvoj rundi doigravanja izborili okršaj s, ako ne lakšim, onda barem momčadi i navijačima pristupačnijim Levom iz Praga.

S obzirom da je CSKA, koji je za Medveščakom zaostajao jedan bod, ali je imao više pobjeda u 60 minuta (prvi kriterij u slučaju jednakog broja bodova), svladao Dinamo iz Minska 3-0, Medveščaku su trebala tri boda u Slovnaft Areni. Pred brojnim navijačima iz Zagreba Medveščak je nakon 20 minuta zaostajao 0-1 ( Dano).

Za preokret su zaslužni Glumac i Foster, ali golom Bartovica Slovan je izjednačio pred kraj druge trećine. Pobjedu i put u Prag donio je Matt Murley u 13. sekundi posljednje trećine.

Prve utakmice doigravanja na rasporedu su 8. i 9. ožujka u Pragu, a onda slijede dva dvoboja u Zagrebu, 10. i 11. ožujka.

21. rujan 2024 06:38