Tomislav Kristo / CROPIX
SIBIR - MEDVEŠČAK 0:2

Medvjedi slavili u Sibiru, prvi Dekanichev ‘shotout’ za pobjedu protiv Novosibirska

Piše: Tomislav PoljakObjavljeno: 04. prosinac 2013. 16:52

Ni deset dvominutnih isključenja, ni 42 udarca, ni ratoborni domaćin u Novosibirsku nisu spriječili Medveščak da prvi put u KHL-u poveže dvije pobjede u Rusiji i osvoji važne gostujuće bodove.

Medveščak je protiv momčadi koju je prošlog četvrtka u Ledenoj dvorani svladao 6-1, ovoga puta, sasvim očekivano, imao puno više problema. Vratar “plavih” Mark Dekanich skupio je čak 42 obrane i upisao prvi “shotout” sezone u pobjedi 2-0 (0-0, 1-0, 1-0).

Ključni trenutak zbio se u 32. minuti kada je Maksim Ignjatovič zaradio isključenje do kraja utakmice i ostavio Sibir pet minuta s igračem manje zbog udaranja Cheechooa s leđa. Prvi strijelac “medvjeda” odbio je tučnjavu s Rusom, zbog čega ga je ovaj s leđa udario šakom. Na samom kraju kazne Carle je zabio gol, a pobjedu je na asistenciju Cheechooa postigao Ryan Vesce. Medveščak je ostao sedmi na Zapadu, ali s osam bodova i dvije utakmice više od devetog Spartaka. Sutra “medvjedi” gostuju u Vladivostoku.

KHL liga, srijeda:

Sibir - Medveščak 0-2 (0-0, 0-1, 0-1)

Redoslijed Zapadne konferencije: 1. SKA 73 (33 utakmice), 2. Dinamo Moskva 68 (33), 3. CSKA 59 (34), 4. Dinamo Riga 59 (32), 5. Donbass 56 (33), 6. Lev 55 (32), 7. Medveščak 54 (34), 8. Lokomotiv 50 (31)…

25. rujan 2024 20:27