AP
T. ADRIATICO

Kišerlovski na 68. mjestu

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 13. ožujak 2014. 21:06

U Italiji se vozi iznimno jaka utrka Tirreno-Adriatico na kojoj sudjeluje i najbolji hrvatski biciklist Robert Kišerlovski (Trek Factory Racing).

Nakon što je prvi dan održan momčadski kronometar, u četvrtak je na rasporedu bila prva pojedinačna etapa. Dionicu od San Vincenza do Cascine, u dužini od 166 kilometara, u sprinterskom je finišu osvojio Talijan Matteo Pelucchi (IAM), nadmašivši mnoga uglednija imena. Pelucchi je u cilj ušao u vremenu 3:56:12, a pratili su ga Arnaud Demare (FDJ) i Andre Greipel (Lotto Belisol).

U vremenu pobjednika je etapu završio i Kišerlovski koji je na koncu zauzeo 68. mjesto. Riječanin je u ukupnom poretku na 46. mjestu s 36 sekundi zaostatka za vodećim Markom Cavendishom.

Utrka traje do utorka, a na njoj sudjeluju brojna velika imena poput Alberta Contadora, Bradleyja Wigginsa, Cadela Evansa..