Tonci Plazibat / Cropix
VATERPOLO

Jug slavio u Beogradu

Piše: HinaObjavljeno: 10. veljača 2016. 21:13

Vaterpolisti Juga CO u srijedu su u susretu šestog kola skupine B Lige prvaka u Beogradu pobijedili Partizan sa 10-6 (3-1, 3-1, 1-1, 3-3).

Jugaši su dominatno krenuli u susret i golovima Vrlića, Perronea te Pave Markovića poveli su 3-0. Do poluvremena su održavali prednost od dva do tri gola. Ni u posljednje dvije četvrtine igrači Partizana nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti, tek su polovicom zadnje dionice došli na dva gola zaostatka, i to je bilo sve.

I prije tjedan dana Jug je slavio protiv Partizana, tada je na svom bazenu pobijedio sa 12-4. Večeras se u skupini B još sastaju Galatasaray - OSC Budimpešta, te Szolnoki - Pro Recco.

Kod Juga Josip Vrlić, Javier Garcia, Felipe Perrone i Paulo Obradović zabili su po dva gola, a Luka Lončar i Pavo Marković dodali su po jedan. U redovima Partizana Gavril Subotić upisao je dva pogotka, a Lucas Geilen, Dimitrios Tigkas, Đorđe Tanasković i Ognjen Stojanović po jedan

Drugi hrvatski predstavnik u Ligi prvaka, riječko Primorje, večeras u skupini A gostuje kod Barcelonete.

6. GALATASARAY 0 0 5 -34 0

Vaterpolisti Mornara Brodospasa nisu se uspjeli plasirati u finale Eurokupa, oni su u uzvratnom polufinalnom susretu izgubili u Kazanu od domaćeg Sinteza sa 7-12 (1-5, 1-1, 3-3, 2-3) i tako nisu obranili prednost od dva gola (9-7) iz prvog susreta otprije tjedan dana.

Po tri gola za Mornar BS postigli su Antonio Buha i Ante Visković, dok je jedan gol postigao Antun Goreta. Kod domaćih se istaknuo Ivan Nagajev sa šest pogodaka.

Mornar BS već 30 godina čeka plasman u europski finale. Prošle sezone je također stigao do polufinala Eurokupa, no tada ga je zaustavila talijanska Acquachiarra. Posljednji europski finale Mornar je igrao 1987. kada je u finalu Kupa pobjednika kupova pobijedio Catalunyju.

22. rujan 2024 15:34