HRV - NOR 31:25

Izbornik Željko Babić položio u popravnom, Hrvatska u Varaždinu svladala Norvešku

Piše: Predrag ŽukinaObjavljeno: 03. svibanj 2015. 21:09

Hrvatski rukometaši uzvratili su Norvežanima za nedavni poraz, pobijedili su ih 31-25 u 4. kolu kvalifikacija za odlazak na EP u Poljskoj 2016.

Igrači novog izbornika Željka Babića opet u Varaždinu na početku nisu briljirali kao ni u prvoj utakmici. Suparnici su poveli sa 3-0, naši su igrači prvi gol postigli tek nakon četiri minute (Čupić iz sedmerca) te su gosti tu prednost držali 15-ak minuta. Upravo Čupić je nakon toga zabio svoj drugi gol, opet iz kaznenog udarca za prvo vodstvo u obje međusobne utakmice.

Odlični u napadu

Najveći posao u preuzimanju kontrole napravio je Domagoj Duvnjak s četiri pogotka iz četiri pokušaja (na kraju 7/7), te je serija naših od 5-0 označila da im na domaćem terenu nitko ne može uzeti bodove. Osim raspoloženog Duvnjaka, sa stopostotnim su učinkom u napadu uskoro su bili i Štrlek (4/4), Čupić (3/3) i Slišković (2/2) i tada je Hrvatska otišla na tri velika pogotka razlike. Nije to, nažalost, samo po sebi riješilo pitanje pobjednika jer su Norvežani uzvratili svojom serijom i na odmor otišli s prednošću 17-16.

Čak 17 pogodaka u jednom poluvremenu pokazalo je najveći “feler”, obrana koja je dugo bila zaštitni znak, ponovno nije funkcionirala...

Furiozni nastavak

Prelaskom na 5-1 obranu s Vorijem naprijed, Babić je riješio problem u obrani, primljen je samo jedan, a postignuto je šest pogodaka u prvih desetak minuta. U nastavku odličan Horvat u napadu, Pešić na vratima, samo osam golova primljeno je u cijelom drugom dijelu, a postignut je velik broj laganih pogodaka.

- Teška pobjeda, odlična utakmica, pamtit ću je cijeli život. Presudila je odlična obrana u drugom dijelu, kratko je rekao izbornik Babić...