Nenad Dugi / CROPIX
EBEL LIGA

ICE FEVER Medveščak ostao kratak: Najslabija momčad lige slavila u Areni

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 13. siječanj 2013. 20:58

Hokejaši Medveščaka i matematički su osigurali mjesto u doigravanju, ali taj uspjeh imao je gorak, opor okus. Jer Medvjedi su se propisno osramotili u prvoj ovogodišnjoj utakmici u Areni Zagreb, bez obzira na posljednjih pet minuta u koijma su se skoro spasili.

U goste je došao Innsbruck, daleko najslabija momčad EBEL-a koja je u prethodnih 40 utakmica upisala samo šest pobjeda, imala gol-razliku -112 i skupila tri i pol puta manje bodova od zagrebačkog kluba. I takva je momčad, eto, uspjela pobijediti momčad koja ima ambicije osvajanja naslova prvaka.

Medveščakovi igrači su promašili sve što su mogli, dva igrača više, igrača više, penal, a na kraju su umalo sve preokrenuli. Sretni gol Andyja Serticha pa potom Davida Brinea minutu i pol prije kraja unio je neizvjesnost, ali preokreta nije bilo.

Inače, za užasnu, zasigurno najlošiju predstavu ove sezone Medvjede su izviždali i najvjerniji navijači. Oko što je prvi takav slučaj u ove tri i pol godine u EBEL-u...

EBEL, 41. kolo

MEDVEŠČAK 2

INNSBRUCK 3

(0:1, 0:2, 2:0)

ZAGREB - Arena Zagreb. Gledatelja: 9.274. Suci:

STRIJELCI: 0:1 - Bartlett (Höller, 16), 0:2 - Bartlett (Hörtnagl, 25), 0:3 - Insana (McGregor, Fox, 26), 1:3 - Sertich (Koren, Bouchard, 54), 2:3 - Brine (Greentree, 59).

MEDVEŠČAK: Ouzas, Kristan - Martinović, Bozic, Greentree, Buck, Perkovich - Sertich, MacAulay, Miller, Naglich, Bouchard - Vedlin, Šijan, Fraser, Brine, Kostović - Trstenjak, Yelovich, Koren. TRENER: Marty Raymond.

INNSBRUCK: Tragust, Machreich - Pittl, Insana, Schennach, Bartlett, Höller - Switzr, Manavian, Echtler, Lemieux, Mössmer - Pedevilla, Stern, Hanschitz, Fox, McGregor - Lindner, Hörtnagl, Steinacher. TRENER: Daniel Naud.

ISKLJUČENJA: Medveščak 2, Innsbruck 14 minuta.