BRILJATNI VESLAČI

Hrvatski četverac na pariće se osvetio Nijemcima za London i uzeo svjetsko zlato!

Četverac na pariće, u sastavu David Šain, Martin Sinković, Damir Martin i Valent Sinković, u finalnoj utrci SP-a od početka do kraja bio je u vodstvu
Piše: ArhivaObjavljeno: 31. kolovoz 2013. 12:09

Hrvatski četverac na pariće, u sastavu: David Šain, Martin Sinković, Damir Martin i Valent Sinković, osvojio je naslov svjetskog prvaka na seniorskom veslačkom SP-u u južnokorejskom Chungjuu. To im je drugi naslov seniorskog svjetskog prvaka nakon titule iz 2010. godine, osvojene na Novom Zelandu, i bronce iz 2011. s Bledskog jezera.

U potpuno kontroliranoj utrci olimpijski doprvaci iz Londona odlično su startali, preuzeli vodstvo i zadržali ga do ulaska u ciljnu ravninu. S nešto manjim zaostatkom od sekunde, drugi su bili glavni rivali naše posade, olimpijski pobjednici - Nijemci, a treći Britanci.

Drugi hrvatski četverac (bez kormilara), u sastavu: Branko Begović, Vjekoslav Kolobarić, Marin Begović, Ante Janjić, zauzeo je treće mjesto u B finalu, ukupno 9. na svijetu.

Rezultati, četverac na pariće, A finale: 1. HRVATSKA 5:53.57, 2. Njemačka 5:54.39, 3. V. Britanija 5:54.78, 4. Ukrajina 5:55.43, 5. Estonija 6:01.37, 6. Švicarska 6:01.86;

Četverac bez kormilara, B finale: 1. Bjelorusija 6:15.62, 2. Španjolska 6:17.26, 3. HRVATSKA 6:18.03, 4. Rumunjska 6:22.23, 5. Srbija 6:22.34, 6. Njemačka 6:26.65.

25. rujan 2024 07:24