RUKOMET SP

Hrvatska u polufinalu

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 20. kolovoz 2013. 15:17

Mlada hrvatska rukometna reprezentacija savladala je Švedsku 27-22 u četvrtfinalu Svjetskog U19 prvenstva u Mađarskoj i tako osigurala borbu za medalju...

Hrvatska je reprezentacija na poluvremenu vodila s tijesnih 13-11. Na početku nastavka su Šveđani uspjeli preokrenuti i povesti 14-13 u 34. minuti, ali bilo je to njihovo posljednje vodstvo.

Najbolji hrvatski igrač bio je Marko Mamić sa 11 golova iz 15 pokušaja. Po 4 gola su zabili Lovro Mihić i Lovro Jotić, a 3 gola Kristijan Bećiri. Na vratima je sjajni Mario Cvitković skupio 15 obrana.

Kod Šveđana je najefikasniji bio Sebastian Karlsson sa 4 gola, dok su Henrik Olsson i David Florander postigli po 3 gola.

U polufinalu će protivnik hrvatskoj reprezentaciji biti bolji iz ogleda između Njemačke i Slovenije.