SP RUKOMET (J)

Hrvatska teško na otvaranju

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 15. srpanj 2013. 01:42

Mlada hrvatska rukometna reprezentacija pobjedom je otvorila Svjetsko juniorsko prvenstvo koje se igra u Bosni i Hercegovini. U Ljubuškom su u sklopu 1. kola skupine B savladali Katar 21-19.

Naša je reprezentacija u otvarajućem susretu prikazala dva različita lica, slabo u prvom poluvremenu i vrlo dobro u drugom dijelu, posebice u obrani.

Na poluvremenu je Hrvatska zaostala 9-13, ali je u drugom ubacila u višu brzinu i preokrenula susret u vlastitu korist. Najbolji strijelac izabranika Slavka Goluže bio je Šime Ivić sa sedam golova, dok su po 4 zabili Stipe Mandalinić i Mirko Herceg. Kod Katra su po 5 golova zabili Selvedin Omahić i Hamdi Ayed.

Sljedeću utakmicu igramo već sutra (ponedjeljak) protiv Nizozemske. U skupini B protivnici će nam još biti Njemačka, Alžir i Švicarska.