SIGURNA POBJEDA

Hrvatska s pola snage do pobjede, ruski gol izrešetali Vori, Horvat i Slišković!

U dvoboju 2. kola II skupine drugoga kruga Europskog prvenstva hrvatski rukometaši su u Aarhusu pobijedili Rusiju s 33-25 (16-11) i ostali u igri za polufinale
Piše: ArhivaObjavljeno: 20. siječanj 2014. 22:59

Hrvatska rukometna reprezentacija s pola je gasa došla do prvih bodova u drugom krugu Europskog prvenstva u Danskoj. Rusija se u drugi krug provukla pobjedom nad Srbijom još u drugom kolu prvog kruga, ali danas nije imala nikakve šanse. Završilo je 33-25 (16-11).

Slavko Goluža je krenuo u utakmicu s jednom promjenom u odnosu na ustaljeni sastav. Ivan Čupić odigrao je loše protiv Francuza i priliku je na desnom krilu dobio Zlatko Horvat. Upravo je Horvat bio okidač za rano vodstvo Hrvatske koja je s Horvatova tri gola (dva sedmerca i akcija za krilo), dvije Štrlekove i jednom Duvnjakovom kontrom odjurila do 6-1.

Veza Slišković - Vori

Kada je u 17. minuti prednost narasla na 11-3, činilo se da će Rusi pasti lakše od svih očekivanja. Goluža je u tim trenucima uveo i Ivana Sliškovića, debitanta na velikim natjecanjima kojeg je večer prije uveo u sastav umjesto ozljedom načetog Stipe Mandalinića. Lijevi vanjski Celja Pivovarne Laško savršeno je započeo debi. Zabio je prva dva gola u prva dva napada. Dva skok šuta djelovala su moćno, iako ruska obrana nije mjerilo za velike stvari. U svakom slučaju, dečko je to kojem treba dati priliku i u ozbiljnijim utakmicama. Hrvatska bi s pravom zamjenom za Blaženka Lackovića dobila toliko potrebnu ravnotežu u napadu, suparničke bi obrane morale tada posvetiti veću pažnju i na tu stranu, a ne bi se skupljale na sredini i desnoj strani, tj. Duvnjaku i Kopljaru ili Buntiću.

Do kraja poluvremena Splićanin Slišković je imao još jedan zapažen potez, prolaz kroz rusku obranu nakon kojeg je sjajno asistirao za Igora Vorija. Imao je i jedan nerezonski šut, kao i pogrešku u obrani, ali ni Rim nije sagrađen preko noći...

Kako je Goluža počeo rotirati postavu, tako je i prednost počela padati. Tri uzastopna pogotka Rusa srezala su prednost s 14-6 na 14-9. Zlatko Horvat se u tim trenucima uživio u ulogu organizatora pa u dva navrata nerezonski gurao loptu na crtu i Rusi su iz kontri došli bliže. Bez pogotka najboljeg igrača Konstantina Igropula, kojeg je izbornik Kulešov držao na klupi u prvih 15 minuta, “komanda” ipak nije mogla doći bliže od minus četiri, odnosno minus pet do kraja poluvremena.

Prilika i za Vukovića

Početkom drugog poluvremena Igropulo je opet odigrao ključnu ulogu. Na sreću Hrvatske, opet ju je odigrao - loše. Promašeni šut, pa promašeni sedmerac i onda skrivljeni sedmerac uz isključenje pogurnuli su Hrvatsku do nove, četvrte pobjede u Danskoj. U laganom ritmu, kao da je riječ o kakvoj pripremnoj utakmici, Hrvatska je dizala prednost i, uz manje trenutke dekoncentracije koji su beskrajno iritirali Golužu, mirno privela utakmicu kraju.

Goluža je u drugom dijelu dao priliku i Dragi Vukoviću na lijevom vanjskom, ali ni on nije reagirao sjajno. Bičanić je još uvijek neuvjerljiv, a Slišković je vrlo dobar debi završio s pet golova iz sedam pokušaja.

Ninčević je završio utakmicu s tri pogotka zaredom

Ninčević je zabio prvi gol na prvenstvu!

Slišković je zabio peti gol za šest razlike. Do kraja su četiri minute.

Ruski pivoti su neumoljivi, Poljakov je zabio sedam golova iz sedam pokušaja.

Nova bomba Sliškovića!

50. minuta - Obrane više ne postoje, vratari su kao na streljani.

Slišković je zabio čim je ušao, a nakon njega i Buntić.

Zlatko Horvat je zabio već sedmi pogodak.

Hrvatska griješi u napadu, Šiškarjev je smanjio.

45. minuta - Štrlek iz kontre vraća na devet razlike.

Utakmica se polako pretvara u reviju, obrane su sve slabije.

Vori je zabio krasan gol, a za devet razlike pogodio je Horvat

40. minuta - Vori je nezaustavljiv za Ruse, Hrvatska vodi osam razlike.

Rusi su u drugom poluvremenu promašili dva sedmerca.

Igor Vori vraća na sedam golova prednosti.

Kopljar je ušao u seriju.

35. minuta - Rusi nakon pet minuta zabijaju prvi gol. Srećom po njih, ni Hrvatska ne briljira.

U strijelce se konačno upisao i Marko Kopljar.

Kraj prvog poluvremena!

Horvat iz sedmerca vraća na pet razlike.

Ninčević je odletio u prazno, Kovaljev je smanjio na -4.

Buntić je zabio fantastičan gol, ali je odmah uzvratio Kudinov.

Rusija je zabila i treći gol zaredom i približila se na pet razlike. Goluža je bijesan.

25. minuta - Rusi prvi put na utakmici zabijau dva gola zaredom.

Igor Vori je zabio svoj prvi gol na utakmici.

Poljakov na asistenciju Igropula smanjue razliku na sedam pogodaka.

Nitko ne može promašiti, Josip Valčić je zabio drugi gol.

20. minuta - Krasna asistencija Valčića i prvi gol Josipa Valčića.

Evo Sliškovića i drugi put, Hrvatska vodi osam razlike!

15. minuta - Slišković je u svom prvom napadu na prvenstvu zabio svoj prvi gol.

Bičanić je zabio prvi gol na utakmici i iznudio isključenje ruskog igrača.

Zlatko Horvat neumoljivo trpa, Hrvatska vodi 8-3.

Prvi gol Rusije iz igre nakon deset minuta.

10. minuta - Horvat je zabio treći gol.

Prvi gol Hrvatske, a da nije iz kontre ili sedemerca. Strijelac je Duvnjak.

Kovaljev ponovno zabio iz sedmerca.

Manuel Štrlek za veliki četiri gola prednosti.

Kovaljev je iz sedmerca zabio prvi gol za Ruse

5. minuta - Nova kontra Hrvatske, sada je strijelac Duvnjak.

Drugi gol Horvata iz sedemerca, Rusi su četiri minute bez gola.

Dobro otvaranje Hrvatske - blok je bio sjajan, kontra Štrleka i laganih 2-0

Zlatko Horvat otvorio je utakmicu pogotkom iz sedmerca.

Utakmica je počela!

HRVATSKA: Alilović, Štrlek, Ćupić, Vori, Kopljar, Bičanić, Duvnjak, Ninčević, Horvat, Musa, Gojun, Slišković, Vuković, Valčić, Buntić, Losert;

RUSIJA: Bogdanov, Šiškarjev, Kovaljev, Jevdokimov, Gorbok, Igropulo, Atman, Sorokin, Levšin, Skopincev, Poljakov, Arslanjin, Kudinov, Piškin, Nasirov, Šelemenko, Aflitulin, Žitnjikov.

24. rujan 2024 11:16