Sascha Steinbach/Bongarts/Getty Images)
NIJE SVE U NOVCU

HRVAT JUNAK APSOLUTNE SENZACIJE DANA Pogledajte kako je Manuel Štrlek izbacio Karabatića i Omeyera iz Lige prvaka!

Piše: HinaObjavljeno: 28. svibanj 2016. 19:17

Rukometaši poljskog Vive Targi Kielcea prvi put u povijesti izborili su plasman u finale Lige prvaka nakon što su u polufinalnom ogledu u Kolnu pobijedili PSG 28-26 (16-16).

Jedan od junaka u pobjedi poljskog sastava bio je hrvatski rukometaš Manuel Štrlek koji je zabio tri od zadnja četiri gola Kielcea na utakmici. Štrlek je ukupno zabio četiri gola, a po četiri pogotka postigli su i Krzysztof Lijewski, Tobias Reichmann i Uroš Zorman, dok je najefikasniji bio Michal Jurecki s pet pogodaka. Ivan Čupić je dodao dva gola, a odličan je bio i Slawomir Szmal sa 15 obrana

U redovima pariškog sastava najefikasniji je bio Mikkel Hansen sa 10 golova od kojih je devet zabio u prvom poluvremenu. Serhij Onufrijenko je dodao pet golova, a Luc Abalo tri pogotka. Nikola Karabatić je zabio dva gola, a naš Igor Vori jedan pogodak i to prvi na utakmici. U posljednjoj minuti utakmice Vori je dobio crveni karton zbog udaranja suparničkog igrača laktom u glavu.