SNJEŽNA KRALJICA

Hirscher obranio krunu na Sljemenu! Ivica Kostelić završio na solidnom 8. mjestu!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 06. siječanj 2013. 10:29

Austrijanac Marcel Hirscher pobjednik je šestog izdanja muškog slaloma "Vip Snow Queen Trophyja" na Sljemenu čime je obranio prošlogodišnju pobjedu, dok je najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio osmo mjesto.

Hircher je postao prvi skijaš koji je na Sljemenu slavio dva puta, a do 15. pobjede u Svjetskom kupu stigao s rezultatom 1:56.17. Drugo mjesto sa 57 stotinki sekunde zaostatka osvojio je Šveđanin Andre Myhrer, dok je treći bio Austrijanac Mario Matt sa 1.09 sekundi zaostatka.

Kostelić je nakon prve vožnje bio na četvrtom mjestu sa 23 stotinke zaostatka za najbržim Šveđaninom Jensom Byggmarkom, no u drugim nastupom je pokvario ukupni plasman i na koncu je imao osmo vrijeme sa skoro dvije sekunde zaostatka.

Kosteliću je to najbolji rezultat u slalomu ove sezone, uz osmo mjesto u Leviju, ali i drugi najgori na Sljemenu nakon 2010. kada je odustao u prvoj vožnji. Na sljemenskom Crvenom spustu do sada je tri puta bio drugi i jednom treći. Ove sezone Kostelić je u Leviju bio osmi, u Val d'Isereu je osvojio 16. mjesto, u Madonni di Campiglio je bio deseti, dok je u Muenchenu zauzeo peto mjesto.

Od ostalih hrvatskih predstavnika Istok Rodeš je u prvoj vožnji osvojio 42. mjesto, dok Dalibor Šamšal, Matej Vidović i Filip Zubčić nisu uspjeli završiti prvu utrku.

Utrku muškog slaloma na Sljemenu je pratilo oko 14.000 gledatelja, a među gledateljima su bili i hrvatski premijer Zoran Milanović, ministar znanosti, prosvjete i sporta Željko Jovanović, ministra turizma Veljko Ostojić, ministar pomorstva, prometa i infrastrukture Siniša Hajdaš Dončić, ministrica graditeljstva Anka Mrak-Taritaš, zagrebački gradonačelnik Milan Bandić i riječki Vojko Obersnel, članovi obitelji Kostelić kao i mnogi drugi predstavnici hrvatskog političkog, sportskog, gospodarskog, društvenog i javnog života te brojni ljubitelji skijanja.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Hirscher sa 740 bodova, Norvežanin Aksel Lund Svindal je drugi sa 689 bodova, a treći je Amerikanac Ted Ligety sa 552 boda. Kostelić je jedanaesti skijaš svijeta sa 240 bodova.

U poretku slalomaša vodi Hirscher sa 420 bodova, drugi je Nijemac Felix Neureuther sa 341 bodom, a treći je Myhrer sa 330 bodova. Kostelić je na sedmoj poziciji sa 145 bodova.

Skijaši sada sele u švicarski Adelboden gdje su na rasporedu veleslalom (12. siječnja) i slalom (13. siječnja).