SLALOM U ADELBODENU

Hirscher nakon spektakularne druge vožnje do pobjede, Ivica korak do postolja!

Ivica Kostelić je u slalomu u Adelbodenu stigao do najboljeg rezultata sezone, a Marcel Hirscher do pobjede stigao nakon što je u prvoj vožnji bio na osmom mjestu
Piše: HinaObjavljeno: 13. siječanj 2013. 11:28

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić zauzeo je četvrto mjesto na slalomu Svjetskog kupa u švicarskom Adelbodenu, zaostavši 1.12 sekundi za pobjednikom Austrijancem Marcelom Hirscherom.

Kostelić je i nakon prve vožnje na vrlo zahtjevnoj stazi Chuenisbaergli bio četvrti, a postolje mu je izmaklo za pola sekunde. Kostelić je tako prekinuo tradiciju jer je u Adelbodenu tri godine zaredom bio na pobjedničkom podiju. Pobijedio je 2011., a lani i 2010. je bio drugi.

- Bio je ovo stvarno dobar vikend. Istina, završio sam nadomak postolja, ali ne smijem biti nezadovoljan i četvrtim mjestom. Najvažnije od svega mi je činjenica da me u obje utrke koljeno nije mučilo. Možda sam ga malo osjetio u drugoj vožnji veleslaloma, ali sve u svemu, bio je dobro. A kada koljeno ne boli, onda sam spreman skijati na vrhunskom nivou - rekao je Ivica koji sada odlazi u Wengen.

Vodeći skijaš svijeta Hirscher je prvu vožnju okončao tek na osmom mjestu, ali je u drugoj sve nadoknadio i pobijedio. Drugo mjesto osvojio je Austrijanac Mario Matt (+0.30), a treće Talijan Manfred Moelgg (+0.62).

Drugi hrvatski predstavnik Dalibor Šamšal imao je startni broj 54., a s zaostatkom od 4.27 sekundi okončao je svoj nastup na 49. poziciji.

U ukupnom poretku Kostelić je sada deveti s 335 bodova, dok je u slalomu šesti s 195 bodova.