Mateo Žugec, gimnastika, EP Mersin 2020.

HGS
SJAJAN REZULTAT

Zlato za Žugeca, srebro za Vlaheka, Vojković i Puljiz na Mediteranskim igrama!

Mateo Žugec i Jakov Vlahek osvojili su zlato i srebro u vježbi na konju s hvataljkama na Mediteranskim igrama u Oranu.
Piše: HinaObjavljeno: 29. lipanj 2022. 17:29

Mladi, 20-godišnji Žugec je postao prvak Mediterana s ocjenom 14.250 u finalu, dok je 24-godišnji Vlahek do srebra stigao sa 14.150.

Broncu je osvojio Turčin Ferhat Arican sa 14.000.

Hrvatska 20-godišnja džudašica Ana Viktorija Puljiz osvojila je srebrnu medalju u kategoriji do 52 kg na Mediteranskim igrama u Alžiru, gdje ju je u finalu "ipponom" pobijedila aktualna olimpijska pobjednica (-48 kg) Kosovarka Distrija Krasniqi.

Puljiz je u prva dva nastupa u Oranu svladala Alžirku Faizu Aissahine te Marokanku Soumiyu Iraoui, da bi u trećoj minuti finalne borbe morala priznati premoć olimpijskoj pobjednici iz Tokija. Bio je to njihov drugi dvoboj i druga pobjeda Krasniqi koja je svladala Puljiz i u finalu portugalskog Grand Prixa.

Nažalost, poraz je doživio i Robert Klačar u borbi za brončano odličje u kategoriji do 66 kg. "Wazari" na polovici borbe bio je dovoljan srbijanskom borcu Strahinji Bunčiću za pobjedu i osvajanje medalje. Aktualni hrvatski prvak do 66 kg u konačnom je redoslijedu osvojio peto mjesto na Mediteranskim igrama.

Hrvatske gimastičarke Tijana Korent i Ana Đerek nisu uspjele osvojiti odličje na Mediteranskim igrama u Oranu, Korent je u finalu preskoka zauzela peto mjesto, dok je Đerek bila šesta u oba svoja finala na gedi i tlu.

Korent je do petog mjesta u preskoku stigla s ocjenom 12.900, 0.3 boda slabijom od brončane Talijanke Angele Andreoli i četvrte Slovenke Tjaše Kysselef. Zlato je sa 13.875 osvojila Talijanka Asia D'Amato, a srebro Francuskinja Morgane Angele Osyssek-Reimer.

Đerek je bliže odličju bila na tlu s ocjenom 12.850, što je bilo za 0.2 boda slabije od brončane Osyssek-Reimer. I na tlu je najbolja bila D'Amato sa 13.500 ispred sunarodnjakinje Martine Maggio sa 13.300. Na gredi je Đerek za svoju izvedbu dobila ocjenu 12.600, 0.5 bodova slabije od brončane Francuskinje Carolann Heduit, dok su zlato i srebro opet osvojile Talijanke, ovoga puta je zlatna bila Maggio sa 13.550, a srebrna D'Amato sa 13.250.

Hrvatska boćarica Ria Vojković osvojila je srebrnu medalju u brzinskom izbijanju na Mediteranskim igrama u Oranu.

Vojković je u finalu izgubila od Turkinje Inci Ece Ozturk sa 28-35.

Carrolina Bajrić nije uspjela osvojiti medalju u preciznom izbijanju, bolja od nje je u susretu za broncu bila Slovenka Tadeja Petrič sa 24-18.

22. travanj 2024 11:40