Uspješan nastup mladih hrvatskih predstavnica u Novom Sadu

HGS
ODLIČAN ULOV

Hrvaticama četiri pojedinačne medalje u Novom Sadu, još niz postolja za naše klubove

Mia Gašparin osvojila je zlato na dvovisinskim ručama, srebro na tlu i broncu na preskoku, dok je Ani Pughel pozlatila gredu i bila 4. na preskoku
Piše: SNObjavljeno: 12. prosinac 2022. 15:09

Mlade hrvatske reprezentativke (2009. - 2010. godište) nakon zlata (Mia Gašparin) i srebra (Ani Pughel) u višeboju u subotu, dan kasnije su osvojile još četiri pojedinačne medalje na Međunarodnom turniru u Novom Sadu.

Gašparin, članica GK Dubrave, osvojila je zlato na dvovisinskim ručama (11,275), srebro na tlu (11,775) i broncu na preskoku (12,225), dok je Ani Pughel iz GK Rijeke pozlatila gredu (11,800) i bila 4. na preskoku (12,212).

Gabrijela Dučkić (GK Dubrava) nastupila je u dva finala i zauzela 4. mjesto na tlu (10.750) i 6. na dvovisinskim ručama (9,775).

Niz hrvatskih gimnastičarki i gimnastičara nastupili su na ovom natjecanju kao članovi svojih klubova, a pao je i veliki broj medalja.

U seniorskoj konkurenciji naš prvak Mediterana na konju s hvataljkama, Mateo Žugec (GK Vindija), slavio je s 13,700 ispred srebrnog kolege iz reprezentacije, Liama Rabića (ZTD Hrvatski sokol) koji je skupio 13,630 bodova.

U juniorskoj konkurenciji Branimir Udovičić osvojio je broncu na tlu (12,550), a Tomislav Pavić (GK Salto Zadar) pozlatio je konja s hvataljkama (12,300) gdje je Marko Kenđel (GK Petrinja) bio brončani (11,800).

Mladi gimnastičar ZTD Hrvatskog sokola Jan Jovanović u kategoriji 2012. godišta pobijedio je na tlu (12,250) i karikama (11.100) gdje je Karlo Gradiček iz GK Vindije bio srebrni (11.050).

Matija Slanac (GK Petrinja) koji je u subotu bio brončani u višeboju, u nedjelju je osvojio srebro na konju s hvataljkama (10,730) i ručama (12,000) te broncu na preči (10,630).

U kategoriji 2011. godišta i mlađih Patrik Felinger (GK Inova-gim Osijek) srebrni je na tlu (12,550) na kojem je njegov klupski kolega Gabriel Solar bio četvrti (12,400), dok je Franko Šušić (GK Salto Zadar) osvojio broncu na konju s hvataljkama (11,130).

Kod gimnastičarki 2011. godišta i mlađih Nika Babić (GK Sokol Karlovac) brončana je na dvovisinskim ručama (9,900), a njezina klupska kolegica Nera Đurić srebrna na tlu (11,025).

26. travanj 2024 07:23