AP
NHL LIGA

Detroit - Vancouver 5-3

Piše: HinaObjavljeno: 01. prosinac 2014. 11:42

U jedinoj NHL utakmici odigranoj u nedjelju, hokejaši Detroita na svom su ledu svladali Vancouver s 5-3.

Početak dvoboja obilježio je 34-minutni prekid do kojeg je došlo zbog nestanka električne energije u Joe Louis Areni, odmah nakon podbacivanja paka.

Kad su se igrači vratili na led, Red Wingsi su bolje otvorili dvoboj te poveli pogocima Kronwalla i Nyquista s 2-0 u prvoj trećini. Dvostruki strijelci, Linden Vey za Canuckse i Pavel Dacjuk za Detroit, svoje su prve pogotke postigli u drugoj trećini, nakon koje su domaći vodili 3-1. Vey je drugim pogotkom smanjio zaostatak Vancouvera u 57. minuti na 3-4, a konačan rezultat i pobjedu Detroitu donio je Dacjuk u 60. minuti poslavši pak u nebranjenu mrežu. Red Wingsi su tako stigli do četvrte uzastopne pobjede i na samo bod zaostatka za četiri vodeće momčadi Istočne konferencije.

4. Winnipeg 12 9 4 52-56 28

5. Minnesota 13 9 1 65-55 27

6. Dallas 9 10 5 70-84 23

7. Colorado 9 10 5 64-75 23

21. rujan 2024 19:58