afp
JAMAJČANSKI TRIALSI

Bolt i Stewart izborili Svjetsko prvenstvo u Moskvi, Asafa Powell nije

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 22. lipanj 2013. 12:33

Jamajčanski sprinteri Kerron Stewart i Usain Bolt slavili su u utrci na 100 metara na nacionalnom prvenstvu u Kingstonu , te kao najbolji izborili mjesto u momčadi za Svjetsko prvenstvo u Moskvi.

Najbrži čovjek današnjice Usain Bolt morao je kroz nacionalno prvenstvo izboriti mjesto u reprezentaciji za utrku na 100 metara, jer, podsjetimo, nije branitelj naslova od prije dvije godine iz korejskog Daegua. Iako nije bio impresivan, Bolt je slavio s vremenom 9.94, njegov trening partner Kemar Bailey-Cole bio je drugi s vremenom 9.98, dok je treći bio Nickel Ashmeade s 9.99.

Bivši svjetski prvak i rekorder Asafa Powell ostvario je tek peto vrijeme finala, te nije uspio izboriti mjesto u reprezentaciji.

Kod atletičarki je Stewart po prvi put ove sezone išla ispod 11 sekundi (10.96), što je bilo dostatno za osvajanje prvog mjesta ispred Sherone Simpson i Schillonie Calvert.

24. rujan 2024 01:25