MOTO GP

Lorenzu prva startna pozicija

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 20. listopad 2012. 14:30

Španjolski motociklist Jorge Lorenzo na Yamahi imao je najbrži krug u kvalifikacijama za nedjelju Veliku nagradu Malezije na stazi Sepang...

Sedmi puta ove sezone Lorenzo je ostvario ''pole position''. U završnom dijelu kvalifikacija ostvario je najbrži krug od 2:00.334 minute, što je novo rekordno vrijeme najbržeg kruga na ovoj stazi. Dosadašnji rekord držao je Talijan Valentino Rossi iz 2009. godine (2:00.518).

Drugo mjesto u kvalifikacijama osvojio je Lorenzov sunarodnjak, Dani Pedrosa na Hondi, koji je bio za 194 tisućinke sporiji. Talijan Andrea Dovizioso bio je treći (2:00.567), dok je dvostruki i aktualni svjetski prvak, Australac Casey Stoner, koji još uvijek nema potrebnu brzinu nakon ozljede gležnja, zauzeo četvrto mjesto (2:00.811).

Lorenzo je na stazi Sepang prje dvije godine osigurao svoj jedini naslov svjetskog prvaka. Teoretski bi to mogao učiniti i u nedjelju, ukoliko osvoji utrku, a njegov najveći rival ove sezone Pedrosa ostane bez plasmana. Teško je to za očekivati, jer je Pedrosa upisao četiri pobjede u zadnjih pet utrka.

Podsjećamo, Lorenzo predvodi društvo u poretku sa 310 bodova, Pedrosa je drugi sa 282 boda, dok Stoner drži treće mjesto sa 197 bodova. Nakon utrke za Veliku nagradu Malezije, do kraja sezone ostale su još samo dvije utrke.